Klaipėdiečiai nugulė pliažus: automobilių stovėjimo aikštelės - perpildytos

(1)

Trečiadienį termometro stulpeliams pasiekus 28 laipsnių karščio padalą, klaipėdiečiai ir miesto svečiai nugulė pajūrio pakrantes. Automobilių stovėjimo aikštelės - perpildytos, pliaže verda veiksmas.

Klaipėdiečiai nugulė pliažus: automobilių stovėjimo aikštelės - perpildytos

"Į Antrąją Melnragę automobiliu atvykau apie 13 valandą ir jau nebebuvo vietos kur pasistatyti automobilio. Vairuotojai suko ratus, ieškojo vietų, kol galiausiai pasuko į tolimesnę aikštelę - į žaliąją zoną. Ir ten bebuvo likusios kelios vietos", - "Vakarų ekspresui" pasakojo klaipėdietė Živilė Burždžiūtė.  

Iš tiesų pliaže veiksmo į valias - vieni žaidžia tinklinį, kiti treniruojasi prie šalia pastatytų treniruoklių, o besimaudančiųjų ne tiek jau ir daug, nors ir karšta bei tvanku.

"Šią vasarą tai rekordinis karštis. Pliaže dar šiemet nebuvo 28 laipsnių karščio bandos, tačiau ryte vanduo buvo dar šaltas - Smiltynėje - 11 laipsnių, Melnragėje ir Giruliuose - 14 laipsnių, tiesiog gelia kojas, tad jei kas ir maudosi - tai bėgte įšoką į vandenį ir bėga atgal", - "Vakarų ekspresui" sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas, gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki.

Po 15 val. jis teigė, kad vanduo jau vietomis įšilo ir iki 16 laipsnių, tad besimaudančiųjų Baltijos jūroje daugėja.

Rekomenduoja nepersikaitinti

Gelbėtojai dažnai perspėja poilsiautojus, kad vasaros pradžioje saulė būna itin aktyvi, tad per ilgai pabuvus lauke galimi odos nudegimai.

"Vasaros pradžioje dauguma poilsiautojų būna baltos odos, o pabuvę kelias valandas pliaže gerokai įrausta. Akivaizdžiai matosi, kai per ilgai kaitinasi saulutėje. Prieiname, įspėjame, raginame geriau eiti namo, nes bus bėdų.

Kai kurie nenori reaguoti, sako: "Juk nėra taip karšta, nieko nenutiks.“ Mes gi tokios patirties turime daugybę ir akivaizdžiai matome, kad žmogaus oda nudegusi nuo saulės - tiesiog visas raudonuoja", - sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas.

Kasmet vasaromis gelbėtojai prisižiūri daugybės situacijų, kai poilsiautojai patiria saulės smūgį, odos ndegimą.

A. Siakki ragino poilsiautojus pasirūpinti galvos apdangalais - kepurėmis, skrybėlėmis, skarelėmis, kremais nuo saulės ar atsinešti specialius skėčius.

"Žmonės begulėdami nejučia užmiega, o pabudę pamato, kad nudegė vieną šoną. O užmigti be galvos apdangalo - išvis pavojinga. Patikėkite, kiek mes, gelbėtojai, prisižiūrime. Mums tai - kasdienybė", - savo ilgametės patirties pastebėjimais pasidalijo A. Siakki.

Be to, jis rekomendavo vyresnio amžiaus ar sveikatos problemų turinčius žmones į pliažą ateiti geriau anksti ryte iki 11 val. arba vakare po 17 val., kai nebūna tokia kaitri saulė.  

Jis poilsiautojams visada pabrėžia, kad į pliažą atsineštų vandens, o ne kokių saldžiųjų gėrimų ar alkoholio.

"Pamatę žmones ne kavinėje, o prie jūros vartojančius alkoholį ir, neduok Dieve, gerokai apsvaigusius, galime paprašyti išeiti iš paplūdimio. Jei poilsiautojai nepaklūsta, tada yra kviečiama policija ir poilsiautojui gresia administracinė bauda. Taip pat primenu, kad paplūdimyje patruliuoja ir pareigūnai“, - sakė A. Siakki.

Jis teigė, kad kol kas šiandien pliaže rimtesnių įvykių neužfiksuota.

A. Siakki iš ilgametės praktikos pastebi, kad didžiausio poilsiautojų antplūdžio paplūdimiuose sulaukiama po Joninių.

"Tada jau daugelis pradeda poilsiauti ir mums būna pats darbymetis", - sakė Klaipėdos gelbėtojų vadas.

Pauliaus Matulevičiaus nuotraukos ir video

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder