Klaipėdiečio Dionyzo Varkalio atviras laiškas Vytautui Landsbergiui (60)

Lietuvos Aukščiausios Tarybos,

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio tarybos,

Garbės Sąjūdžio pirmininkui  prof. Vytautui Lansbergiui

ATVIRAS LAIŠKAS

DĖL SUSIDARIUSIOS PADĖTIES VALSTYBĖJE

2021-09-13

KLAIPĖDA

Kreipiuosi į Jus kaip bendražygį dėl susidariusios pavojingos padėties Lietuvos visuomenėje, kurią iš dalies skatina valdančiosios daugumos agresyvi komunikacija piliečių atžvilgiu.

Kas atsitiko, kad į LR Seimą išrinkta pagrindinė parlamentinė valdančioji partija - Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai „pasiklydo“ ideologiniais labirintais.

Mano nuostabai, kai yra susidariusi nenuspėjama Lietuvos saugumo ir geopolitinė situacija nesaugioje kaimynystėje, pagrindinės valdančiosios parlamentinės partijos nusprendė „saugotis“ nuo sunerimusių piliečių aktualiais svarstomais šalies politiniais klausimais, bet nesiėmė ieškoti bendrų sąlyčio taškų, kaip būtų galima išvengti susipriešinimo ir konflikto eskalavimo.

Priešingai kaip puikiai pats prisimenu, kad 1991 m. sausio mėnesio kruvinuose įvykiuose jau nepriklausomos Lietuvos valdžios institucijos, kurios sprendė savarankiškai kartu su Tauta šalies politinius ir ekonominius klausimus, buvo kaip tik ginamos šalies likimui neabejingų besisolidarizuojančių piliečių prie laužų su dainomis per šaltas naktis su įsimintinu šūkiu: „Laisva Lietuva ir Landsbergis!“.

Deja, kaip pastebėjau su dideliu nuogąstavimu, kad po 30 metų Lietuvos Seimas ir Vyriausybė tapo priešiškomis Tautos interesams ir dėl neva potencialiai užimamų pagrindinių politinių valdžios institucijų apsitvėrė apsauginėmis tvoromis bei dislokuota karine technika.

Juk nedraugiškas mums valstybes „mokinome“ demokratinio sugyvenimo su visuomene, o patys pradėjome imti pavyzdį iš autoritarinių valstybių, mėginant malšinti jėga bet kokį nepasitenkinimą valdžia apskritai!

Viena iš auksinių demokratijos taisyklių valdžią įpareigoja garantuoti piliečių laisves ir teises.

Klaipėdos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys,

Lietuvos Sąjūdžio Seimo narys (1988-1994 m.)                                                      

Dionyzas Varkalis

Tai, kad gerbiamas p. Varkalis pasiskiepijęs yra. Jūsų replika visiškai ne į temą. Jis kalba apie valdžios požiūrį į žmones.
Aš , 2021-09-19 13:26
ar kgb paprase parasyti,kad broliautumemes su bolseviku palikuonymis,nupuisusios akutes nemato,kas ta kose verda...?
rimas, 2021-09-18 01:37
Dionizai, tave Vytautas Žemkalnis apgavo. Apgavo, nes jis žiūrėjo ten, kur jam gerai. Reikia kraujo 1991-01-13? Bus. Pasikvietė senus kolegas, grupę "Alfa".
zuzis iš Šilalės, 2021-09-15 10:16
Sidebar placeholder