Klaipėdoje atsisveikinama su Prezidento tėvu Antanu Nausėda

Klaipėdos šv. Kazimiero parapijos laidojimo namuose pirmadienį pašarvotas prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda. Eidamas 94-uosius jis mirė sekmadienio naktį. Antradienį numatytos laidotuvės.

Garbaus amžiaus A.Nausėda pašarvotas Klaipėdoje, Kretingos gatvėje esančios Šv. Kazimiero bažnyčios laidojimo namuose.

Į šermenis atvyko prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene, jų dukros, taip pat D.Nausėdienės sesuo ir mama. Kol kas atsisveikinti salėje leista tik artimiausiems.

A.Nausėda gimė 1929-aisiais, išgyveno karo siaubus, koncentracijų stovyklų siaubą, badą. Po karo pasistatė namus uostamiestyje, buvo inžinierius, Klaipėdos celiuliozės kombinato vyr. energetikas.

Apie tėvo mirtį prezidentas Gitana Nausėda pranešė feisbuke:

„Šiąnakt 1:10 mano brangus Tėvukas paliko šį pasaulį, sulaukęs 93-jų. Paliko taip, kaip ir gyveno – oriai, taikiai ir optimistiškai. Iškeliavo pas savo gyvenimo žmogų – Mamą, kurią labai mylėjo ir kurios ilgėjosi ištisus aštuonerius metus.“

G.Nausėda negailėjo gerų žodžių ir priminė apie nelengvą tėvo vaikystę ir jaunystę.

„Po Mamos išėjimo namai tapo tušti, tačiau Tėtis man pasakodavo apie savo įprotį – kiekvieną dieną pereiti per namo kambarius ir prisiminti ką nors gražaus, kas tame kampelyje jiems su Mama atsitiko. Tai galėjo būti tiesiog džiaugsmingas ar linksmas įvykis arba daiktas, kurį jie kartu įsigijo. Viską jie darė drauge – kartu priimdavo likimo išbandymus, kartu – tai, kas mūsų gyvenimą puošia ir šviesina.

Vakar, paskutinį kartą bučiuodamas Tėčio kaktą, pasakiau: „eik pas Mamulę, ji Tavęs labai laukia“. Galiu tik įsivaizduoti, kaip jos buvo išsiilgęs jis.

Ilsėkis ramybėje, Tėtuk! Tu pragyvenai gražų ir garbingą gyvenimą“, - feisbuko paskyroje rašė prezidentas.

A.Nausėda bus laidojamas antradienį, šalia žmonos Onos Stasės Nausėdienė, kuri atgulė Darbėnų kapinėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder