JŪROS ŠVENTĖ. Paskutinį kartą Klaipėdoje „velnio ratas“ buvo įrengtas per 2014 metų Jūros šventę. Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdoje gaivins apžvalgos rato idėją

Lietuvoje vyksta savotiškas apžvalgos ratų atgimimas. Vadinamieji velnio ratai pradėjo veikti Kaune ir Palangoje. Klaipėdoje dar 2016 metais vyko konkursas nuolatiniam apžvalgos ratui įrengti. Tuomet norinčiųjų neatsirado, tačiau idėją planuojama atgaivinti.

Šio sezono naujiena - tai Palangoje pirmadienį pradėjęs veikti nuolatinis 40 metrų aukščio apžvalgos ratas su uždaromis kabinomis.

Apžvalgos ratą įrengusios UAB „Rota fortuna“ direktorius Dainius Drungilas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jau pirmą dieną prie rato nusidriekė eilės.

„Vienu metu galime priimti iki 160 svečių, bilieto kaina 10 eurų už 10 minučių pramogą“, - sakė D. Drungilas.

Anot jo, paslauga veiks visus metus, nes kabinose yra ir šildymas, ir vėdinimas.

„Apžvalgos ratą nuomojamės, tai ilgalaikis projektas, investicijos siekia ne vieną milijoną eurų“, - projektą apibūdino D. Drungilas.

Apžvalgos ratas Palangoje įrengtas Basanavičiaus alėjoje, netoli tilto į jūrą.

Klaipėda pamiršo

Priminsime, kad Klaipėdoje apie 2000-uosius metus buvo išardytas „velnio ratas“ Klaipėdos poilsio parke.

Šia pramoga periodiškai klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo pasinaudoti Jūros šventės metu, kuomet verslininkai laikinai įrengdavo apžvalgos ratą.

Paskutinį kartą „velnio ratas“ Klaipėdos kruizinių laivų terminale buvo įrengtas 2014 metais.

Kaip tik po to kilo idėja, kad mieste galėtų būti pastatytas nuolatinis apžvalgos ratas. 2016 metais vyko konkursas, kuriame buvo kviečiami dalyvauti verslininkai. Nors pradžioje lyg ir buvo susidomėjimas iš vienos Nyderlandų įmonės, tačiau galiausiai pritraukti investuotojų nepavyko.

ATIDARYMAS. Palangoje pirmadienį pradėjo veikti nuolatinis apžvalgos ratas su uždaromis kabinomis. www.f360.lt nuotr.
ATIDARYMAS. Palangoje pirmadienį pradėjo veikti nuolatinis apžvalgos ratas su uždaromis kabinomis. www.f360.lt nuotr.

Atgaivinti idėją

Vienas iš šios idėjos iniciatorių, tuomet Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi dirbęs liberalas Saulius Budinas, prisimena, kad norinčiųjų investuoti neatsirado.

„Kilo diskusijų dėl vietos, apžvalgos ratui senamiestyje pasipriešino paveldosaugos specialistai“, - sako S. Budinas.

Anot jo, reikėtų šią idėją atgaivinti ir padaryti verslo apklausą, ar toks projektas Klaipėdoje aktualus šiuo metu.

„Tai turėtų daryti Savivaldybės administracija“, - sako S. Budinas, kuris neatmeta galimybės parodyti ir asmeninės iniciatyvos šiuo klausimu.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad paskutiniu metu Savivaldybė nesulaukė susidomėjimo ar užklausų iš verslo dėl galimybės mieste įrengti nuolatinį apžvalgos ratą.

„Tikrai Klaipėdoje būtų ką pažiūrėti, jei toks ratas būtų, todėl jei tokios iniciatyvos atsirastų, jas būtinai svarstytume“, - sako A. Dobranskis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder