Klaipėdoje - naujas kino teatras ir motociklų muziejus

(3)

Pastaraisiais metais apgriuvęs ir sutvarkytos aikštės estetinį vaizdą gadinantis buvęs „Vaidilos“ kino teatras 2023 metais turėtų neatpažįstamai pasikeisti: planuojama rekonstrukcija, po kurios pastatas turėtų iškilti iki 5 aukštų, jame įsikurtų motociklų muziejus, kavinės, kino teatras ir konferencijų salė.

„Kol kas yra pateikti projektiniai pasiūlymai. Jie yra viešai svarstomi, dar reikia gauti statybų leidimą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė statytojų atstovas, UAB „Kietasis biokuras“ savininkas Albinas Monstavičius.

„Ne namelį pastatyti“

Jis negalėjo atsakyti, kada galėtų prasidėti statybų darbai.

„Tikimės statybų leidimą gauti iki metų pabaigos, o kaip bus - matysime. Stengsimės kuo greičiau sutvarkyti dokumentaciją“, - teigė A. Monstavičius.

Pasiteiravus, ar tai sudėtingas projektas, statytojų atstovas atsakė: „Taip, tai sudėtingas projektas. Juk tai ne mažą namelį pastatyti.“

Pabandžius išpešti daugiau informacijos ir prakalbus apie galimus statybų terminus, pašnekovas konkrečių datų įvardyti negalėjo.

„Nenorėčiau filosofuoti, bet kai gausime statybų leidimus, tada statybos galėtų būti baigtos per maždaug 1-1,5 metų“, - sakė A. Monstavičius. Susipažinimas su buvusio „Vaidilos“ kino teatro projektiniais pasiūlymais vyks iki 2021 m. spalio 13 d. adresu: J. Zauerveino g. 5-7, Klaipėda, darbo dienomis 8-17 val.

Kokie planai?

Pagal Klaipėdos savivaldybės interneto puslapyje pateiktus projektinius pasiūlymus, penktas aukštas bus įrengiamas ne visas: dalyje stogo bus terasa su tūriniu stoglangiu, kuris skirtas ekspozicijų erdvėms natūraliai apšviesti.

Ant penkto aukšto stogo bus įrengtas amfiteatras su lauko terasa, į kurią patenkama lauko laiptais iš penkto aukšto lygio (stogas virš ketvirto aukšto patalpų).

Pastato 1-4 aukštuose įrengiamos motociklų muziejaus ekspozicijų salės. Papildomai pirmame ir antrame aukštuose numatomos patalpos kavinėms (pietinėje pastato pusėje) ir patalpos nuomai (šiaurinėje pusėje), trečio ir ketvirto aukšto erdvėse įrengiamos kino teatro salės su pagalbinėmis patalpomis.

Greta muziejaus ekspozicijų erdvių yra įrengiamos patalpos muziejaus administracijai, edukacinėms veikloms, taip pat - pagalbinės techninės patalpos.

Penktame pastato aukšte įrengiama konferencijų salė, iš kurios numatytas tiesioginis patekimas į lauko terasas.

Pastato funkcinės zonos išdėstytos taip, kad pastato lankytojų srautai būtų atskirti nuo techninio aptarnavimo srauto: lankytojų patekimas numatomas pietinėje pastato dalyje, o ūkinis patekimas - per ūkinį kiemą šiaurės vakarinėje sklypo pusėje.

Projektuojamos 74 automobilių stovėjimo vietos.

Architektų mintys

Rekonstruoto pastato fasaduose bus integruojamos buvusio pastato dekoratyvinės grafinės detalės - pagrindinės iškabos „langelių“ raštas, įrengiamas pastato pietvakariniame viršutiniame kampe. Esamos „Vaidilos“ iškabos tūrinės raidės bus nuimamos ir restauruotos integruojamos pastato interjero erdvėse.

Skelbiama, kad planuojamas pastatas - lengvų konstrukcijų.

„Kino teatro virsmu į motomuziejų norėjosi sukurti nuolat gyvą emociją. Erdvinė pastato forma išliko. Rūdintas metalas atėjo kaip metafora iš senųjų motociklų detalių, kurios, kaip ir “Vaidilos„ erdvė, laukia savo sugrįžimo į būties ratą.

Motomuziejus savo vidinėje erdvėje talpinantis visuomenei pristatomus istorinius motociklus, pasakojantis technikos, kūrybos ir judrumo istoriją, numatantis ir šiuolaikinio kino teatro sales, atgyja nauja kultūrine funkcija ką tik atsinaujinusios aikštės erdvėje“, - „Vakarų ekspresui“ sakė UAB „Progresyvūs projektai“ architektės Viktorija Baltrušaitienė ir Danutė Zubavičienė.

Anot jų, kaip buvo pradžioje, taip ir dabar motociklų muziejaus pastatas išlieka vertikalia aikštės komponente, kurioje atpažįstami ir eksponuojami buvusio laikmečio ženklai.

„Šis kultūros objektas grįžta visuomenei kaip vertingas senas motociklas, kuris grįžta į būtį priminti šiuolaikiniam žmogui apie progresą ir istoriją, kviesdamas jį būti smalsiu, kuriančiu ir aktyviu žmogumi“, - sakė architektės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder