Klaipėdoje skelbiamas bebrų medžioklės sezonas
Klaipėdietis Stanislovas su „Vakarų ekspreso“ redakcija pasidalino dešimtimis nuotraukų, kuriose užfiksavo bebrų dantų sužalotus medžių kamienus.
Keliolika medžių buvo jau anksčiau apgraužti ir juos teko nupjauti dar metų pradžioje, kad nekeltų pavojaus. Likę kelmai jau išleido atžalas. Tačiau medžiai niokojami ir toliau.
„Prisiminkite, kiek ankstesniais metais Malūno (buvusiame Trinyčių - aut. past.) parke buvo medžių! Dabar visai nieko neliko. Dalis buvo iškirsta atliekant parko rekonstrukciją, o likusius baigia bebrai sunaikinti“, - ragina nedelsiant medžių gelbėjimu pasirūpinti Stanislovas.
Repelentas nesuveikė
Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė teigia, kad kova su bebrais buvo pradėta dar pavasarį.
Maždaug tūkstančio medžių kamienai mieste buvo ištepti specialiu repelentu, kuris turėjo atbaidyti bebrų norą juos graužti.
„Tačiau priemonė efektyviai nesuveikė“, - konstatuoja I. Kubilienė.
Anot jos, repelentą planuojama naudoti ir ateityje, tačiau problemą numatyta spręsti radikaliu būdu - pradėti bebrų medžioklę.
Uostamiesčio savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Ievaitienė sako, kad jau yra gautas Aplinkos apsaugos departamento leidimas Malūnų parko teritorijoje reguliuoti bebrų populiaciją (medžioti).
„Planuojame kreiptis į medžiotojus, kurie paspęstų spąstus“, - sako R. Ievaitienė.
Medžioklei būtų naudojama spąstai, nes šaunamuosius ginklus mieste medžioklei naudoti draudžiama. Apžiūrėjus teritoriją, preliminariai daroma išvada, kad Malūnų parko medžius niokoja vienas bebras.
Kiek gali kainuoti medžioklė, dar nėra aišku. Tačiau planuojama, kad Savivaldybė nustatys fiksuotą kainą už pagautą žvėrelį.
Problema aktuali
Taip pat miestiečiai pastebi, kad bebrai apgraužė medžius prie Dangės upės netoli Jono kalnelio.
„Gauname pranešimų apie bebrų padarytą žalą ir iš Žolynų daugiabučių kvartalo, ir teritorijos šalia Klaipėdos medienos įmonės“, - kad bebrų Dangėje yra tikrai nemažai, pastebi R. Ievaitienė.
Anot jos, numatoma prašyti Aplinkos apsaugos departamento leidimo reguliuoti bebrų populiacija ir prie Dangės upės miesto centre.
Pastebėta, kad bebrai yra pamėgę Dangės upės užutėkį prie Jono kalnelio, kur Klaipėdos universiteto mokslininkai buvo įrengę dirbtinę salą su įvairiais augalais.
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas sako, kad gyvūnų gausos reguliavimo išvada arba leidimas medžioklei Malūno parke išduotas pirmą kartą. Tačiau bendrai Klaipėdoje tai nėra retas atvejis, kai bebrų ir žmonių keliai mieste susikerta.
„Anksčiau dėl bebrų jau buvo prašymų ir pietinėje miesto dalyje prie Vakarų laivų gamyklos, ir prie miesto ligoninių, ir Panevėžio gatvėje“, - vardija vietas V. Marozas.
Anot jo, dabartinis leidimas išspręsti bebrų problemą prie Malūnų parko galioja iki kitų metų balandžio 15 dienos.
Bebrai nėra saugomi gyvūnai. Lietuvoje juos galima medžioti nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 15 d.
„Medžiotojai žino, kaip tai saugiai padaryti“, - į klausimą, ar planuojami spąstai bebrams nekels pavojaus kitiems gyvūnams ar žmonėms, atsako R. Ievaitienė.
Rašyti komentarą