Klaipėdoje studijuojantys pirmakursiai gaus didesnes stipendijas

Klaipėdos miesto savivaldybės skiriamas stipendijas pirmojo kurso studentams, pasirinkusiems informacinių technologijų, inžinerijos ir pan. studijas mūsų miesto aukštosiose mokyklose, planuojama didinti iki 150 Eur per mėnesį. Tiesa, sumažės stipendininkų skaičius - finansinės paskatos 2023 metais sulauks tik 30 pirmakursių.

Pasak Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės jaunimo reikalų koordinatorės Aistės Valadkienės, patikslinti Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijų Klaipėdos aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams skyrimo nuostatus siūloma reaguojant į infliaciją Lietuvoje ir į realų stipendijų poreikį.

"Trečius metus Klaipėdos miesto savivaldybės skiria stipendijas technologijų ir inžinerijos krypčių aukštųjų mokyklų studentams. Iki šiol buvo skiriamos 100 Eurų dydžio stipendijos 40 pirmojo kurso studentų. Tačiau paaiškėjo, kad besirenkančiųjų šios krypties studijas Klaipėdoje nėra tiek daug.

Dvejus metus keturiasdešimt stipendijų išdalindavome tik per du konkursus.

Pirmojo konkurso metu kreipiasi vos daugiau nei dvidešimt pirmakursių„, - komentavo “Vakarų ekspresui" A. Valadkienė.

Anot pašnekovės, klausimą apsvarsčiusi Klaipėdos miesto akademinių reikalų taryba rekomendavo mažinti stipendijų skaičių, bet padidinti joms skiriamą sumą.

Pagrindinis kriterijus Klaipėdos miesto savivaldybės skiriamai stipendijai gauti yra LAMA BPO stojamojo balo kriterijus, kuris skaičiuojamas pagal specialią formulę.

Tikslinamuose nuostatuose jį siūloma sumažinti iki 5, atsižvelgiant į tai, kad stojamojo balo kartelė kolegijose yra ne mažiau nei 4,3, o universitete - 5,3 balo.

Taip pat svarbus kriterijus yra studento motyvacija. Visi pretendentai gauti stipendiją rašo motyvacinius laiškus.

Stipendija mokama 10 mėnesių tik pirmojo kurso ir tik pirmą kartą aukštojoje mokykloje studijuojantiems studentams.

Pasak A. Valadkienės, tikimasi, kad didesnės Klaipėdos miesto savivaldybės skiriamos stipendijos sudomins daugiau jaunų žmonių pasirinkti studijuoti Klaipėdos mieste. Tikimasi, kad konkursas bus konkurencingesnis, bus sulaukta daugiau paraiškų ir stipendijas pavyks paskirstyti vieno konkurso būdu.

Iš viso Klaipėdos aukštųjų mokyklų technologijų ir inžinerijos krypčių pirmojo kurso studentų stipendijoms iš miesto biudžeto prašoma 45 tūkst. eurų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder