Klaipėdos karių kapinėse demontuojamas sovietinis monumentas

(27)

Klaipėdos skulptūrų parke šiandien pradėtas demontuoti monumentas Antrojo pasaulinio karo aukoms atminti.

Klaipėdos karių kapinėse demontuojamas sovietinis monumentas

 "Sovietinės atributikos šioje erdvėje neliks jau šią savaitę - kareivių skulptūros, kardas, penkiakampė žvaigždė ir trys atminimo lentos bus išvežtos į Grūto parką", - informavo "Vakarų ekspresą" Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė galintis patvirtinti, kad iš tikrųjų demontavimo darbai prasidėjo, tačiau kiek laiko jie truks pasakyti negalėjo.

Bus ardoma ir kompozicija, kurią sudaro du vertikalūs balto betono skydai, tarp jų nuleistas kalavijas bei jo rankeną puošianti ąžuolo lapų girlianda.

O taip pat paminklas, kurį sudaro postamentas, bronzinė trijų karių skulptūrinė grupė ir rausvo granito penkiakampės žvaigždės formos amžinosios ugnies įrenginys.

Taip pat bus demontuojamos informacinės lentos su užrašais apie Klaipėdos miesto išvadavimą lietuvių ir rusų kalbomis, akmeninė plokštė su užrašu apie „žuvusių ir mirusių fašistiniuose lageriuose kalinių“ amžinąją atmintį.

Šalia griaunamo paminklo praeinantys ir pravažiuojantys žmonės fotografuoja demontavimo darbus.

Kartais susidaro nedidelė automobilių eilė.

Tuo metu granito plokštės su palaidotųjų pavardėmis paliekamos.

Birželio 22-ąją pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba sprendimui nukelti Karių kapinių skulptūrinę grupę, žyminčią Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietą

Simono Daukanto gatvėje yra palaidoti Raudonosios armijos kariai, žuvę 1945 metų sausį vykusiuose mūšiuose su nacistinės Vokietijos kariuomene dėl Klaipėdos.

1975 metais karių palaikai į šią palaidojimo vietą perkelti iš Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto buvusios Pergalės aikštės.

Čia įrengtos 47 pilko granito atminimo plokštės su 694 karių pavardėmis.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder