Klaipėdos tarybos narė delegacijoje, planavusioje vykti į Taliną, įžvelgė lyčių diskriminaciją (5)

Po to kai "Vakarų ekspresas" aprašė aštuonių Klaipėdos savivaldybės valdininkų ir Savivaldybės valdomų įmonių vadovų planus vykti į 3 dienų komandiruotę Taline susipažinti su vietine viešojo transporto sistema, miesto Tarybos narė Alina Velykienė šioje delegacijoje įžvelgė lyčių diskriminaciją. Ji kartu su kolegėmis nori važiuoti kartu ir siūlo išplėsti komandiruotės programą.
 

Archyvų nuotr.

Lyčių diskriminacija / Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos miesto tarybos narė Alina Velykienė savo asmeninėje feisbuko paskyroje pasidalino tokiu šmaikščiu įrašu:

"Vienas po kito sekantis Klaipėdos miesto administracijos vadovo akibrokštas, paskatino Klaipėdos miesto tarybos nares pateikti savo kandidatūras į pagarsėjusios delegacijos sudėtį. Lauksime komandiruočių komisijos išvadų. Įdomi bus šios suplanuotos vyriškos kelionės atomazga.

Šiandieną kreipėmės oficialiu raštu į merą. 
DĖL TARYBOS NARIŲ ĮTRAUKIMO Į PLANUOJAMĄ KOMANDIRUOTĘ 

Pasirodžius spaudoje informacijai apie Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos bei Tarybos narių organizuojamą kelionę į Taliną, skubame pranešti apie norinčius vykti Klaipėdos miesto tarybos narius.

Suprantame, kad dėl itin užimtų darbotvarkių, miesto tarybos nariai negavo informacijos ir kvietimo vykti, todėl labai tikimės, kad ne tik palengvinsime organizacinę dalią, padėsime išlaikyti lyčių lygybę delegacijos sudėtyje, bet ir užtikrinsime aukščiausią kokybinį atstovavimą skirtingose miesto veiklos srityse. 

Todėl prašome į delegacijos sudėtį įtraukti tarybos nares, kurios turi ilgametę miesto valdymo ir miesto politikos formavimo patirtis.

• Aliną Velykienę, Miesto plėtros ir strateginio komiteto narę;

• Juditą Simonavičiūtę, Miesto plėtros ir strateginio bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narę;

• Liną Skrupskelienę, Ūkio ir aplinkosaugos komiteto narę;

• Vaidą Raugelę, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narę;

• Niną Puteikienę, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narę.

Atsižvelgiant, kad komandiruotė suplanuota pasisemti patirties dėl viešojo transporto sistemos Taline, mums, kaip tarybos narėms labai būtų svarbu iš pirmų lūpų sužinoti, viešojo transporto plėtros į priemiesčius, parkavimo zonų apmokestinimo ir plėtros principus. 

Taip pat siūlome Taline pasigilinti į miesto gamybinių teritorijų bei uosto konversinių teritorijų praktikas, kultūros įstaigų veiklos politika pandemijos laikotarpiu, miesto švenčių ir festivalių organizavimu, komunalinio ūkio atliekų tvarkymo sistemą bei susitikime su Talino savivaldybės atstovais pasidalinti sveikatos ir socialinės politikos klausimais, kovojant su Covid-19. 

Esame tikros, kad tik stipri politinė delegacija užtikrins organizuojamos komandiruotės tikslingumą, sudarys sąlygas kompetetingam ir maksimaliai kompleksiniam dalinimuisi patirtimis bei leis įvertinti gautas žinias, patirtis, jų integravimą į ilgalaikius miesto vystymosi planus. 

Aukščiau paminėtos tarybos nares yra žodžiu pritarusios šiam tekstui". 

Savivaldybės tarybos narė Alina Velykienė

Archyvų nuotr.

Nesuprantantiems prasmės. Geriau pasijuokit. Rimtų komentarų nerašykit. Tiesiog bus kvaila.
aišku, kad moteris, 2021-10-13 13:48
Moterys šauniai juokauja! Kas beliek tokioje situacijoje, kai valdantieji suįžūlėjo nejausdami jokių ribų. Meras džiazo draugelius skiria įstaigų vadovais, tai puteikienė ir juokauja, kad pasisems patirties kultūros politikos srityje. Humorą reikia suprasti skaitantiems :)
centrinis, 2021-10-13 13:05
Na kas pakels sau pasipuikavimo uodega jeigu ne patys sau. Na o su tą visame pasaulyje pasklidusią ir paplitusią vadinamą lyčių diskriminiciją baigiama iki sveikam protui nesuvokiamo marazmo prieiti. Todėl dabar kad savo ne pasitenkinimo ietis nemėtyti į kairę -į dešinę reikėtu t.y. 1. arba dabar visiškai reikėtu atsisakyti to į Taliną vizito, 2. arba jeigu jau taip "norima" planuojama ten vykti, tai kad palengvinti organizacinę dalią ir padėti išlaikyti lyčių lygybę delegacijos sudėtyje, tai vykstant trijų dienų komandiruotės į Taliną - susipažinti su estiška viešojo transporto sistema, tada delegacijoje būtų t.y. Klaipėdos miesto vicemeras Arūnas Barbšys ir savivaldybės įmonių Klaipėdos autobusų parko bei „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovai Vaidas Ramanauskas ir Andrius Samuilovas, Juditą Simonavičiūtę, Miesto plėtros ir strateginio bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė; Liną Skrupskelienę, Ūkio ir aplinkosaugos komiteto narė. Būtent šitoji delegacija iš penkių asmenų ir sudarys-papildys darbingumo-dalykiškumo-harmonijos veiksnius.
Sigitas, 2021-10-13 12:26
Sidebar placeholder