PONTONAS. Rastas, kaip manoma, efektyvesnis sprendimo būdas. Pontonas paimtas iš Žolynų stotelės ir pastatytas prie buvusio silkių sandėlio. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Kodėl du pontonai Danėje perduodami „Klaipėdos paplūdimiams“

(1)

Parengtą Tarybos sprendimo projektą perduoti du pontonus Danės upėje BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ pirmadienį svarstė Savivaldybės Tarybos Miesto ūkio komitetas, o antradienį - Finansų ir ekonomikos komitetas. Iš pradžių manyta, kad prie jų laikinai švartuosis vandens autobusai, tačiau jau rastas geresnis variantas.

Bendra abiejų pontonų vertė - beveik 8 tūkst. eurų.

„Pontonus, kuriuos turi Klaipėdos irklavimo centras, perduodame įstaigai, kad galėtų tinkamai vykdyti savo funkcijas. Tai yra susiję ir su vandens autobusais siekiant pagerinti jų sustojimų vietas. Jie reikalingi joms prižiūrėti. Įstaiga juos valdys patikėjimo teise ir naudosis savo veikloje“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Pontonus Savivaldybė nupirko, kai buvo ruošiamasi priimti regatą „The Tall Ships Races“. Jie buvo pastatyti prie Žvejo skulptūros ir toliau Danės upėje. Pasak „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus Olego Mariničiaus, įstaiga pagamino tada 6 pontonus, kai reikėjo švartuoti regatos dalyvių laivus. Vėliau trys pontonai buvo perduoti Irklavimo centrui, o trys - UAB „Klaipėdos laivų remontas“.

Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Albertas Mileška apgailestavo, kad upė labai siaura, tad bet kokios naujovės trukdo irkluotojams. „Dabar pastatė prieplauką prie buvusio silkių fabriko, prie sandėlių. Tai visiškai uždaro mūsų žiūrovines varžybas. 6 metrai prieplauka, plius laivas, jau 9 metrai. Pusę upės užima, kažkaip viskas nesureguliuota yra“, - sakė jis.

Irklavimo centras dabar turi 6 pontonus. Sutarta, kad du irkluotojai gali atiduoti „Klaipėdos paplūdimiams“, kad prie jų būtų švartuojami laivai. „Dėl to esame draugiškai sutarę. Tie pontonai turi tarnauti klaipėdiečiams, kad būtų tenkinami ir miesto poreikiai, ne tik mūsų. Mes dalijamės tuo, ką miestas turi“, - sakė L. A. Mileška.

Pasak jo, pagrindiniai Danės upės naudotojai yra irkluotojai, kurie joje irkluoja ištisus metus, dirba 12 profesionalių trenerių, o dėl Danės upės įveiklinimo su jais nesitariama. Pavyzdžiui, paskelbtas konkursas išnuomoti 128 metrus krantinės priešais seną irklavimo bazę. Direktoriaus manymu, kol kas yra daug neapibrėžto veiksmo Danės upėje, bet situacija analizuojama. „Manau, kad netrukus viskas bus sureguliuota“, - sako irklavimo treneris.

Pagamins dar vieną pontoną

„Kai sprendėme klausimą dėl papildomos autobusų stotelės įrengimo miesto centre, tuos du perduodamus pontonus numatėme kaip laikiną stotelės variantą tam, kad būtų galima paleisti autobusų maršrutą. Bet mes radome kitą, labiau efektyvų, būdą - centre pastatėme pontoną, kuris yra lygiai toks pat, koks yra visuose kituose taškuose“, - aiškino O. Mariničius.

Jis stovi prie buvusio silkių sandėlio. Ten yra ir nuolydis, vieta pritaikyta negalią turintiems žmonėms. Šitas pontonas yra paimtas iš Žolynų stotelės, prie kurios prieigos dar nėra paruoštos.

„Kol prieigos bus paruoštos, mes pagaminsime dar vieną pontoną, tada visur bus vienodi šeši pontonai“, - teigė O. Mariničius.

Pasak jo, o tie pontonai, kurie bus perduoti įstaigai, bus intensyviai naudojami upės priežiūrai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder