O viduje tvyro keistas deficito jausmas. Šis deficitas – subjektyvus.
Tai nėra tikras kažko išties gyvybiškai svarbaus trūkumas, tai – jausmas, kad visada reikia daugiau. Daugiau dėmesio, daugiau meilės, daugiau pinigų, daugiau visko.
Ir štai kas vyksta toliau.
Kai moteris jaučia, kad jai kažko trūksta, ji pradeda gyventi ir sąveikauti su kitais, remdamasi šia būsena. Į darbą paleidžiamas apmaudas, nuoskaudos, pretenzijos, pavydas. Visa tai išplaukia į paviršių tuo metu, kai viduje jaučiama tuštuma.
Problema ta, kad daugumos dalykų, kurių ji trokšta, jai visiškai nereikia. Tai ne jos pačios troškimai. Juos moteriai primeta socialinė žiniasklaida, vartojimo kultūra, kitų žmonių gyvenimai, kuriuos ji mato ekrane. Tačiau tai tampa jau jos asmenine drama, o ne vien paveiksliukais internete.
Kai moteris mano, kad jai kažko nepakanka, ji įvaro vyrą į nuolatinį „tu man privalai“ režimą. Vyras pradeda jaustis taip, tarsi būtų davęs nepakankamai meilės, skyręs nepakankamai laiko, uždirbęs nepakankamai pinigų. Tai virsta užburtu ratu, kuriame pati moteris neleidžia sau gyventi šia akimirka, o vyrui neleidžia net akimirkai lengviau atsikvėpti (vėliau jis susiras vietelę, kur galima tai padaryti).
Bėda ta, kad visa tai – iliuzija. Jūs žiūrite į kitų žmonių gyvenimus, lyginate save su kitais, ir tą akimirką pradedate norėti dalykų, kurių jums visiškai nereikia.
Jei esate moteris, kuri nuolat jaučia kokį nors trūkumą, paklauskite savęs: „Ar tai iš tiesų yra mano noras?“. Nes dauguma moterų nusiskundimų ir manipuliacijų dygsta būtent iš šio išgalvoto deficito.
Jūs jau dabar gyvenate visavertį gyvenimą, ir jame pakanka visko, ko esate nusipelniusi. Tik šitame visaverčiame gyvenime trūksta svarbiausio – jūsų pačių.
Sustokite, giliai įkvėpkite ir pagalvokite: ko jums iš tikrųjų trūksta, o ką išgalvojate? Dauguma jūsų problemų išnyks, jei nustosite save lyginti su kitais, pradėsite vertinti tai, ką turite, ir išmoksite išsikelti tinkamus tikslus.
Esant norui, tokį moterų elgesį galima paaiškinti įvairiomis psichologinėmis problemomis ir vidiniais konfliktais.
Pavyzdžiui:
Vidinės tuštumos jausmas
Kai žmogus neranda savo viduje pilnatvės ir pasitenkinimo jausmo, jis pradeda ieškoti išorinių šaltinių šiai tuštumai užpildyti. Šiuo atveju moteris savo vidines problemas gali perkelti į santykius su vyru ar materialinius dalykus, todėl nuolat jaus deficitą.
Žema savivertė
Nepasitikinti savimi arba žemą savivertę turinti moteris gali ieškoti išorinio savo vertės patvirtinimo. Jai atrodo, kad jeigu gaus daugiau dėmesio, meilės ar materialinių gėrybių, tai visos šios „gėrybės” patvirtins jos vertę.
Atstūmimo baimė
Pasąmoningai daugelis moterų bijo būti paliktos, atstumtos ir dėl to pradeda tikrinti savo partnerių „tvirtumą“. Tai pasireiškia reikalavimais, pretenzijomis ir manipuliacijomis, kuriomis siekiama patvirtinti partnerio meilę ir prieraišumą. Moteris baiminasi, kad jeigu nebus nuolatinio patvirtinimo, ji bus atstumta.
Priklausomybė nuo pritarimo iš išorės
Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame didžiulį vaidmenį vaidina socialinė žiniasklaida, moteris gali tapti priklausoma nuo to, kaip jos gyvenimas atrodo aplinkinių žmonių akyse. Ji pradeda siekti internete kasdien matomų idealų, pamiršdama savo pačios tikruosius norus ir poreikius.
Nerimas
Nuolatinis nepasitenkinimas gali peraugti į nuolatinį nesveiką nerimo jausmą. Moteris jaučia nerimą dėl ateities, santykių ar kitų gyvenimo aspektų ir bando tai kompensuoti, reikalaudama daugiau dėmesio ar materialinių gėrybių.
Šaltinis: seimairnamai.eu
Rašyti komentarą