Kodėl prie arkivyskupo Kęstučio Kėvalo kabineto guli žmogus?

(3)

Kauno arkivyskupijoje šią savaitę susidarė neeilinė situacija - prie arkivyskupo Kęstučio Kėvalo kabineto durų protestavo vyras, buvęs kurijos Carito darbuotojas.

Jis ilgai gulėjo ant grindų, taip išreikšdamas savo nepasitenkinimą maža pensija, esą todėl, kad dirbdamas Carite nebuvo legaliai įdarbintas. Tačiau arkivyskupija ir Caritas dėl situacijos tik apgailestauja.

„Vakaro žinias" pasiekė nuotrauka iš Kauno arkivyskupijos, kurioje matyti ant grindų gulintis žmogus. Sužinojome, kad taip žmogus protestavo dėl mažos pensijos, nes jo darbas Carite nebuvo įteisintas pagal įstatymus. Žmogus galimai pragulėjo mažiausiai dvi valandas, tačiau arkivyskupo K.Kėvalo, panašu, nesulaukė.

„Vakaro žinios" kreipėsi į Kauno arkivyskupijos kuriją ir Kauno Caritą su klausimais, kodėl žmogus protestuoja ir ar arkivyskupas priėmė šį žmogų.

Kaip „Vakaro žinioms" nurodė Kauno arkivyskupijos Carito direktorius Arūnas Kučikas, situacija yra žinoma. Pasak vadovo, minimas žmogus pagal turimus duomenis Carite dirbo nuo 1992 spalio mėn. iki 1995 kovo mėn.

„Jo pretenzijos yra susijusios su 1993 m. rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais, kuomet jis vienoje iš Carito įmonių užėmė vadovo poziciją ir pats buvo atsakingas už dokumentų tvarkymą.

Kauno arkivyskupijos Caritas dar 2017 m. Socialinio draudimo fondo valdybos prašymu pateikė visą su minimo asmens atlyginimu susijusią informaciją, remdamasis Carito archyve turimais dokumentais.

Nuo to laiko įvyko įvairaus pobūdžio susitikimų, tiek lydint žmogų į „Sodrą" ir ten ieškant sprendimo, tiek peržiūrint bei paaiškinant jam Carito archyve turimus dokumentus (jam perduotos dokumentų kopijos), bandyta taikiai spręsti susidariusią situaciją", - nurodė vadovas.

Jis patikino, kad Carito veikla labiausiai remiasi savanorių pastangomis, visi darbo santykius su Kauno arkivyskupijos Caritu turintys asmenys yra legaliai įdarbinti, gauna nustatytą darbo užmokestį, už darbuotojus sumokami mokesčiai: „Pvz., šiuo metu Kauno arkivyskupijos Carite dirba 22 darbuotojai (kurių vidutinis atlyginimas - 951 Eur„ant popieriaus" - aut. past.), o mūsų socialinėse programose, iniciatyvose ir bendruomenėse (visoje arkivyskupijoje) susitelkę apie 500 savanorių.

Esame atviri atsakyti į kylančius klausimus ir apgailestaujame, kad minėtas asmuo tokiomis drastiškomis priemonėmis bando atkreipti dėmesį į savo klausimą."

Tiesa, niekas taip ir nepasakė, kiek laiko žmogus pragulėjo ant kurijos grindų. Liko neaišku ir tai, ar piketas turėjo rezultatą. Kurijos atstovas iš pradžių patikino, kad situaciją pakomentuos tik sulaukęs paties arkivyskupo.

Tad tikėtina, kad protestuotojo arkivyskupas nė nematė.

„Galime pridurti, kad jūsų minimas žmogus su arkivyskupu ir kitais atsakingais asmenimis kurijoje buvo susitikęs ne vieną kartą, tačiau nepavyko rasti jį tenkinantį atsakymą.

Tenka apgailestauti, kad imtasi tokių nepasitenkinimo išraiškos formų. Ir toliau nuoširdžiai ieškome būdų, kaip surasti jį tenkinantį atsakymą", - patikino arkivyskupijos atstovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder