Kodėl santykiuose toks svarbus asmeninis laikas

Iškart norėčiau pažymėti, kad asmeninis laikas ir asmeninė erdvė yra du skirtingi dalykai. Šiandien pakalbėsime apie asmeninį laiką.

Pateiksiu kaip pavyzdį savo klientės istoriją, jai leidus. Klientė atėjo pas mane su tokia problema: jos vyras paprašė skirti jam bent šiek tiek asmeninio laiko, o tai moterį labai įžeidė.

Klientė rūpinasi namais, o jos vyras gamykloje dirba vienu iš vadovų. Klientė, skirtingai nei jos vyras, turi daug asmeninio laiko. Kai vyras ateina pavargęs po darbo, moteris prašo praleisti laiką drauge, kadangi per dieną jo pasiilgsta ir jos supratimu būtent taip turi elgtis normali šeima.

Kaip palaipsniui paaiškėjo, vyras ganėtinai ilgai baiminosi savo prašymu įskaudinti žmoną. Ir šis jo būgštavimas, kad žmona jo nesupras – pasitvirtino.

Klientė nesugalvojo nieko protingesnio, kaip tik įtarti, jog vyrui ji įkyrėjo, jeigu jau užsimanė pabūti atskirai. Nors realybėje jis visiškai sąžiningai pasakė, kad kartais jam norisi tiesiog paskaityti knygą, o kai jiedu nuolat dviese žiūri serialus, atsipalaiduoti jam nepavyksta.

Jam ir į galvą nešovė, kad žmona tuo metu išeitų iš namų, savo reikalais jie galėjo užsiimti skirtinguose kambariuose ar netgi tame pačiame, netrukdydamas vienas kitam.

Teko moteriškei paaiškinti, kad jeigu kiekvienas iš jų turės asmeninio laiko, tada ir bendrai praleistos valandos atrodys žymiai ryškesnės. Visur turi būti saikas. Kai turi turtingą asmeninį gyvenimą, pradedi vertinti kartu praleistą laiką. Turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp asmeninio ir santykių laiko.

Ir jokiu būdu negalima partnerio, kuris šiuo konkrečiu momentu to nenori, versti drauge leisti laiką ir aiškinti, koks neteisingas yra poreikis pabūti vienam.

Jei būsime drauge per prievartą – iš pradžių kils diskomfortas, paskui ims kauptis pretenzijos ir santykiai galiausiai bus sugadinti.

Nereikia stengtis pritempti partnerį prie savo santykio modelio, jam tai gali būti paprasčiausiai neįdomu ir tai – visiškai normalu, kadangi mes visi esame skirtingi ir patinka mums skirtingi dalykai.

Vertinkite dviese praleistą laiką, tačiau neprimeskite per prievartą savęs ir savo draugijos, tuomet kiekvienam iš jūsų bendras laisvalaikis taps žymiai vertingesnis ir kils visiškai nuoširdus noras pabūti kartu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder