Kodėl sapnuojame košmarus?

Atsisveikindami su vaikyste paliekame savo monstrų baimes po lova, tačiau jie gali mus lydėti suaugus ir šmėžuoti virš mūsų galvų.

Košmarai dažniau pasireiškia vaikystėje, tačiau nuo 50% iki 85% suaugusiųjų praneša, kad kartais sapnuoja košmarus.

Beveik kiekvienas gali patirti košmarus.

„Dažniausiai sapnai apima dalykus, nutikusius per dieną, todėl kai kurie tyrinėtojai daro prielaidą, kad sapnai ir greitų akių judesių (REM) miegas yra būtini atminties konsolidavimui ir pažinimo atjauninimui“, – sakė Manhetene dirbantis miego ir sveikatos psichologas Joshua Tal.

„Košmarai yra proto bandymai įprasminti šiuos įvykius, atkuriant juos vaizduose miego metu“.

Amerikos miego medicinos akademija vadina košmarus „ryškiais, tikroviškais ir nerimą keliančiais sapnais, paprastai keliančiais grėsmę išlikimui ar saugumui, kurie dažnai sukelia nerimo, baimės ar teroro emocijas“.

Jei kas nors dažnai sapnuoja košmarus (daugiau nei vieną ar du kartus per savaitę), kurie sukelia baimę ar sutrikimus darbe ar tarp žmonių, jis gali turėti košmarų sutrikimą. Gydymas apima vaistus ir elgesio terapiją.

Svarbu kovoti su dažnais košmarais, nes jie taip pat dažnai susiję su nemiga, depresija ir savižudišku elgesiu. Kadangi košmarai taip pat gali sukelti miego trūkumą, jie taip pat yra susiję su širdies ligomis ir nutukimu.

Šaltinis; www.edition.cnn.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder