Kokių pretenzijų turime vasarai šiemet?

Vasara jau įpusėjo. Teiravomės klaipėdiečių, ar jie džiaugiasi ja, ar šiemet ji kuo nors jiems ypatinga, kas jiems praneša, kad vasara prasidėjo, ar ji yra mėgstamiausias jų metų laikas.

Laima VILIMIENĖ, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė

Laima VILIMIENĖ

Pirmas vasaros mėnuo buvo šaltokas. Bandau prisiminti, regis, birželio 1 d. teko vaikščioti su žieminėmis pirštinėmis. Bet šaltokas pavasaris ir vasaros pradžia buvo labai palankūs visiems renginių organizatoriams. Kai būna labai geras oras, žmonės eina į gamtą, į pajūrį, o kai blogesnis - pramogauti į sales.

Aš karštį labai mėgstu. 30 laipsnių šiluma - ne problema. Man ši vasara darbinga kaip ir daugelis kitų. Su šeima atostogaujame ir kur nors keliaujame jau rugpjūčio pabaigoje. Išskirtinumas tas, kad dukra baigia magistro studijas. Tai tam tikras jos riboženklis.

Labai mėgstu stebėti gamtą. Šiuo metu Klaipėdoje žydi liepos. Jų kvapas beprotiškai svaiginantis. Kitais metais jos žydėdavo gerokai anksčiau. Tikra vasara tada, kai gali eiti į pajūrį, kai vakarais šilta, diena ilga, po darbo gali mėgautis gamta.

Gyvenant Klaipėdoje mėgiamiausias man yra ankstyvas ruduo - rugsėjis. Uostamiestyje jis yra ypatingas, to nėra niekur kitur visoje Lietuvoje. Jis šiltas, minkštas, gražus. Be to, uostamiestyje diena yra gerokai ilgesnė nei Vilniuje. Skirtumas - 20 minučių. Kai Vilniuje rugpjūčio antroje pusėje jau pradeda jaustis rudenėjimas, būna žvarbesni vakarai, Klaipėdoje labai malonus oras, šilti vakarai ir lapai negeltonuoja taip greitai.

Dainius KEPENIS, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas

Dainius KEPENIS

Man nepatinka, kai vasarą būna labai karšta. Šiemet ji puiki, geresnės nereikia norėti. Kad ji prasidėjo, man praneša parlėkdamos kregždės, kadangi mano namas Palangoje yra aplipęs jų lizdais. Bet ji nėra mėgstamiausias mano metų laikas. Pirmoje vietoje man ruduo, nes būna labai gražu, paskui pavasaris, žiema ir tik tada vasara.

Rudenį su žmona išeiname į Jono Basanavičiaus gatvę, nuvažiuojame į parką ir stebime spalvų raibumą. Ir pavasarį gražu, kai viskas pražysta. Žiemą irgi būna gražių dalykų. Kol kas mano geriausios atostogos būdavo žiemą - atsirasdavo progų kur nors pakeliauti.

Ypatingų kelionių šiemet neplanuoju. Galvoju, kur rugpjūčio 18 dieną man reikės dėti svečius. Jau dabar visi skambina, klausinėja, kur galėtų mane pagauti. Tądien man sukaks 70 metų ir pereisiu į aštuntą dešimtį. Kažin kur reikės pasislėpti.

Žiedūna BIELINIENĖ, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos veteranų sporto klubo „Ąžuolas“ pirmininkė

Žiedūna BIELINIENĖ

Klaipėdos nekeisčiau nė į vieną kitą miestą Lietuvoje. Bet joje vasarą būna labai daug poilsiautojų, minios. Visur - ir parduotuvėse - eilės, daug mašinų. Mano mylimiausias metų laikas - vėlyvas pavasaris ir ankstyvas ruduo.

Kai baigia žydėti snieguolės, kai pamatau tulpių, narcizų žiedus, kai pražysta slyvos, paskui vyšnios, obelys, parskrenda gandrai, žąsys, jau galvoju apie vasarą.

Šiemet vasara gera, išskyrus tas kelias dienas, kai oro temperatūra viršijo 30 laipsnių šilumos. Į lauką išeiti negalima, pajūryje nepagulėsi, ten baisu kas darėsi.

Man ši vasara ypatinga tuo, kad galiu pasidžiaugti dėl savo anūkėlių. Viena mokosi Italijoje, šiemet jau baigė pirmą kursą ir praktiką atlieka Niujorke. Kita šiemet baigė 12 klasę Amerikoje ir dabar mokysis Prancūzijoje, Tulūzoje.

Aš absoliučiai nemoku atsipalaiduoti. Ir taip visą gyvenimą. Kai man buvo 32 metai, žuvo vyras, likau su dviem 4 ir 6 metų vaikais. Praktiškai atostogų neturėdavau niekada, man jų ir nereikėjo. Geriausias poilsis rytais, 6-8 val., kai dar nėra žmonių, nuvažiuoti prie jūros arba išvažiavus į sodybą Molėtuose pabūti vienai savaitę ar dešimt dienų.

Michailas KARPUZOVAS, buvęs klaipėdietis

Michailas KARPUZOVAS

Aiškiausias vasaros rodiklis - lauko temperatūra. Dar vienas požymis, kad vasara atėjo - gamtoje viskas žaliuoja, žydi.

Kaip metų laikas man dar labai patinka žiema, bet vasara vis dėlto labiau. Kur kas daugiau galima ką nors nuveikti lauke, diena ilgesnė. Šiek tiek skiriu laiko ir sodo darbams, ir sportui. Mėgstu važinėti dviračiu. Kai gamtoje viskas žaliuoja, kai taip gražu, tai ir nuotaika visai kitokia. Svarbiausia - šviesos daugiau ir vasarinis oras maloniai nuteikia. Visada bandau gauti kažkiek dienų vasaros atostogų. Šiaip tenka per metus jas pasiskirstyti taip, kad nesikirstų su darbo planais.

Man ši vasara ideali. Oras būna ir šiltas, ir lietaus gauname, žodžiu, viskas taip, kaip turi būti. Pretenzijų jai neturiu.

Neįprastų dalykų šiemet nenusimato. Matyt, kaip įprasta suplanuosime vasaros kelionę ir po Lietuvą, ir į užsienį išvyksime kokiai savaitei.

Laima JUKNIENĖ, švietimo darbuotojų profsąjungos narė

Laima JUKNIENĖ

Šiemet buvo ilgas pavasaris, birželio pradžioje trūko šilumos, vasara šiek tiek pavėluota. Mano darbas toks, kad atostogų turiu daugiau vasarą.

Kad ji prasideda, suprantu, kai pradeda ilgėti vakarai. Iki birželio 23 d., jeigu geras oras, ir pas mus būna kažkas panašaus kaip baltosios naktys Sankt Peterburge. Su tais birželyje ilgėjančiais vakarais ateina tikra vasara.

Kiekvienas metų laikas turi savo išskirtinumo. Žiemą tas baltumas kaip švara, gali grožėtis, kai sninga didelėmis snaigėmis, pavasarį pirmieji žiedai, pirmosios snieguolės, pirmi lapeliai. Kadangi turiu nuosavą namą, tą gamtos pasikeitimą labai jaučiu kiekvieną dieną. Vasarą žavi neapsakomas žiedų grožis. Rudenį gelsvėjanti, rausvėjanti panorama. Ūkanotos ir tamsios rudens dienos spalį, ypač lapkritį, varydavo mane į depresiją. Bet išmokau jas išgyventi ir nebejaučiu to nykumo. Tiesiog galima džiaugtis kiekvieną dieną, kad gyveni ir esi sveikas.

Egidijus SKARBALIUS, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius

Egidijus SKARBALIUS

Mėgstu visus metų laikus. Po žiemos norisi kvepiančio, pražystančio pavasario, čiurlenančių vandens upeliukų. Kai pradeda busti gamta, gražu. Nesu didelis karščio mėgėjas. Per didžiuosius karščius vaikštau kaip katinas patvoriais ieškodamas pavėsiuko. Rudenėlis - turtuolis, atnešantis visko. Žiemą man kaip meškinui ramiausia. Esu iš tų žmonių, kurie džiaugiasi tuo, ką turi.

Dabartinis mano darbas pasakė, kad jau vasara - prasidėjo atostogos, dienos ėmė ilgėti. Šiemet jau ir jūroje maudžiausi. Anksčiau, būdavo, gyvendamas prie jūros iki jos nenueinu - tai žmonių per daug, tai dar kas nors. Bet dabar jau kelis rytus važiuodamas į darbą 7 val. užsuku išsimaudyti, ir ramu.

Vasarą visada pas mus daug sukakčių, tarp jų ir mūsų su žmona vedybų metinės. Dukrą žmona padovanojo per Tėvo dieną. Turiu vasarą gražių dienų. Aišku, dar bus ir Jūros, ir kitų švenčių.

Vasarą teoriškai atostogauju, praktiškai dirbu, nes reikia įgyvendinti tarptautinius projektus. Kai kurie susitikimai vyksta užsienyje. Vienoje darbovietėje turi imti atostogas, kad galėtum padirbėti kitoje.

Vasarą būna aplinkos pakeitimų, ritmo permušimų, bet poilsio - ne. Per tuos projektinius dalykus nusilakstai kaip ciucikas. Toks mano gyvenimo stilius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder