„Auksiniai scenos kryžiai“ - ir uostamiesčio kūrėjams

Sekmadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre buvo įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“. Iškilmingos ceremonijos metu ne kartą skambėjo ir Klaipėdos kūrėjų pavardės.

Geriausia aktore tapo nuo 2021-ųjų Klaipėdos dramos teatre dirbanti jauna aktorė Digna Kulionytė. Ji apdovanojimą gavo už tyrinėtojos Dignos, Yoko Ono vaidmenis Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Lost Lost Lost“ bei Mašos vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

„Aš tikrai nesitikėjau! Esu labai laiminga“, - tokiu svariu įvertinimu džiaugėsi aktorė.

Net trimis „Auksiniais scenos kryžiais“ buvo įvertintas Šeiko šokio teatro spektaklis „Indigo. Das Schliemann Project“. Teatro įkūrėja Agnija Šeiko įvertinta už geriausią metų choreografiją. „Auksiniu scenos kryžiumi“ buvo apdovanotos ir šiam spektakliui scenografiją bei kostiumų dizainą kūrusios Sigita Šimkūnaitė ir Sandra Straukaitė. O šviesų dizainą kūręs Andrius Stasiulis buvo pripažintas geriausiu šviesų dailininku. Beje, įvertinimo sulaukė ir jo darbas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklyje „Dona Kichotė“.

"Apdovanojimas - kaip poilsio stotelė maratono bėgime. Momentas, kai visa komanda gali įkvėpti palaikymo, patvirtinimo, bendrystės. Be galo džiaugiuosi visos komandos įvertinimu.

Net trys kryžiai šiam spektakliui. Tai mūsų ėjimo va bank rezultatas.

Mes esame nepriklausomas teatras. Gal kartais sunku suvokti, ką tai reiškia. Valstybiniai teatrai turi patalpas, biudžetus atlyginimams, saugumą. Mes viso to neturime. Tačiau žaidžiame toje pačioje lygoje. Ir jei niekas nesikeis, nežinau, ar bus įmanoma toliau pavežti indigiškus spektaklius„, - “Vakarų ekspresui" po apdovanojimų sakė A. Šeiko.

Tai jau antrasis kryžius už choreografiją šiai išskirtinei uostamiesčio kūrėjai, dar vieną „Auksinį scenos kryžių“ ji yra gavusi už spektaklį vaikams, o taip pat - „Boriso Dauguviečio auskarą“.

Pasiteiravus, ar galima priprasti prie apdovanojimų, A. Šeiko nusijuokė: „Gali priprasti prie sunkaus darbo, ilgųjų bėgimų atstumo, pokyčių. Bet ne prie apdovanojimų. Tai būtų labai arogantiška. O menas yra ėjimas link žmogaus.“

Klaipėdos vardas iškilmingoje ceremonijoje skambėjo dar ne kartą.

Geriausia soliste tapo Gunta Gelgotė už Julijos vaidmenį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operoje „Lokys“.

„Auksinis scenos kryžius“ atiteko ir Klaipėdos lėlių teatro bei Liublianos lėlių teatro šviesos ir materijų spektakliui „Tunelis“ už geriausią spektaklį vaikams ir jaunimui.

Socialinio rezonanso spektakliu pripažintas taip pat uostamiesčio kūrėjų - teatro „Žuvies akis“ - spektaklis „Nemiga“ (prodiuserė Goda Giedraitytė, garso menininkas Donatas Bielkauskas, Yana Shliabanska ir Mariya Salo iš Ukrainos).

Įvertintas ir Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Miškelis“ dramaturgiją kūręs Mindaugas Nastaravičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder