Bijotus papuošė įspūdingos skulptūros

Jeigu norite paįvairinti nuobodžią kelionę autostrada iš Klaipėdos į Kauną ar Vilnių, dar prieš Kryžkalnį verta pasukti kelis kilometrus į Bijotus (Šilalės r.). Šiais metais Bijotai yra Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, o ir pasižiūrėti šiame miestelyje yra į ką.

Bijotuose įkurtas pirmasis Lietuvoje baublių muziejus - senovės lietuvių kultūros paminklas, gyvai menantis rašytoją Dionizą Pošką ir Lietuvos praeitį, šiemet švenčia 210 metų sukaktį.

Šiai sukakčiai paminėti sukurta meninė instaliacija „Baubliai 210“. Joje ant medinių lentelių bus užrašyti ir iliustruoti klausimai bei atsakymai apie Bijotų ir Baublių istoriją. Instaliacija sukurta šią savaitę vykusio medžio, akmens ir tapybos plenero „Bijotų atspindžiai 2022“ metu ir bus eksponuojama iki spalio mėnesio. Joje miestelio gyventojams ir atvykusiems turistams bus galima pasitikrinti istorines žinias.

Plenere dalyvavę menininkai Norberto Paškevičiaus Bijotų parką papuošė ir kitais kūriniais.

Medžio drožėjas Pranas Petronis sukūrė dvi medžio skulptūras pagal D. Poškos kūrinį „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. Nauji kūriniai užbaigė jau seniau šio tautodailininko pradėtą skulptūrų alėją D. Poškos pasakojimo motyvais.

Akmens skulptorius Mindaugas Jankauskas plenero metu iš akmens ištašė koplytstulpį, kuriame įamžinti išnykę ir negyvenami Bijotų seniūnijos kaimai. Sukurta skulptūra ne tik papildys N. Paškevičiaus parko teritoriją, bet ir leis besidomintiems savo genealoginiu giminės medžiu rasti informaciją ateityje.

Pagal Linos Mačiulės idėją bendruomenė papuošė parką trimis didžiulėmis šiaudinėmis skulptūromis, kuriose pavaizduoti baltiški simboliai.

Birželio 10 d. organizuojama plenero uždarymo šventė.

Medžio drožėjas Pranas Petronis medžio skulptūrų alėją pagal D. Poškos kūrinį „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“ papildė dar dviem kūriniais.
Medžio drožėjas Pranas Petronis medžio skulptūrų alėją pagal D. Poškos kūrinį „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“ papildė dar dviem kūriniais.

Nuo 9 val. bus organizuojamos edukacinės veiklos bei kūrybinės dirbtuvės. Ieva Vitartaitė pakvies į tapybos gėlėmis dirbtuves. Jų dalyviai, pasitelkę floristinius dirbinius bei ieškodami dabartinių Bijotų miestelio atspindžių, sukurs sekretus.

Medžio enkaustikos dirbtuvių metu menininkė Justina Tulaitė supažindins dalyvius su viena seniausių tapybos technikų visame pasaulyje. Praktinės dirbtuvių dalies metu dalyviai galės specialia technika atsispausdinti Bijotų miestelio archyvinius vaizdus ant medinės plokštelės.

12 val. renginio dalyvių laukia pažintis su skulptoriais ir jų sukurtomis skulptūromis.

Renginį užbaigs kapelos „Bijotaičiai“ koncertas.

Plenero uždarymo šventės metu bus pristatytas ir specialiai Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimą Bijotams pažymintis interaktyvus granito sostas. Sėdint jame bus galima klausytis žinomiausio D. Poškos kūrinio „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder