Katalonietiškas O. Koršunovo „Dėdės Vanios“ pastatymas laukiamas Klaipėdoje

Ovacijomis palydėtą Oskaro Koršunovo režisuoto pastatymo - Antono Čechovo „Dėdės Vanios“ premjerą viename garsiausių Barselonos teatrų „Lliure“ stebėjęs Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys tikisi, kad šį spektaklį pavyks atvežti į Klaipėdą ir parodyti tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM“ publikai.

Spektaklis „Dėdė Vania“ buvo sukurtas bendradarbiaujant dviem bene svarbiausioms teatro institucijoms Katalonijoje - Žironos teatro festivaliui „Temporada Alta“ ir Barselonos teatrui „Teatre Lliure“. Pirmoji jo premjera spalio 8 d. atidarė „Temporada Alta“ festivalį.

Į šį festivalį O. Koršunovas jau yra atvežęs 10 savo kurtų spektaklių, o šįsyk buvo pirmas kartas, kai O.Koršunovas kūrė spektaklį su Katalonijos aktoriais. „Dėdės Vanios“ kūrybinėje komandoje taip pat buvo scenografas Gintaras Makarevičius, kompozitorius Antanas Jasenka iš Lietuvos ir vaizdo menininkas iš Latvijos Artis Dzerve.

Lapkričio 18 d. „Dėdė Vania“ parodytas viename garsiausių Barselonos teatrų „Lliure“.

„Premjerą teatre palydėjo audringos žiūrovų ovacijos. Kritikų atsiliepimai ir recenzijos taip pat kupinos susižavėjimo lietuvių režisieriaus kūryba. Barselonoje dabar šis spektaklis bus rodomas iki gruodžio 19 d.

Tad visus lietuvius, kurie lankysis Barselonoje artimiausiu metu, raginu pasižiūrėti katalonietišką Oskaro Koršunovo “Dėdės Vanios„ interpretaciją. Beje, į Barseloną tuo pačiu lėktuvu teko skristi su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Jis taip pat žiūrėjo “Dėdės Vanios„ premjerą“, - sakė T. Juočys.

Anot Klaipėdos dramos teatro vadovo, Barselonoje buvo pradėtos derybos su festivalio „Temporada Alta“ prodiuseriais bei teatru „Teatre Lliure“ tiek dėl O. Koršunovo pastatymo, tiek dėl kitų spektaklių pristatymo festivalio „TheATRIUM“ programoje.

„Konkrečių pažadų šiandien dar neturiu, tačiau tikiu, kad Klaipėdoje išvysime ir katalonietišką teatrą“, - sakė T. Juočys.

Sidebar placeholder