Kitą savaitę Klaipėdą užlies violončelių muzika

Pirmadienį, gegužės 8 dieną, Klaipėdoje prasideda III tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas. Šis Klaipėdos koncertų salės organizuojamas renginys išskirtinis tuo, jog trumpi, nemokami gyvos violončelių muzikos koncertai vyks įvairiose uostamiesčio viešosiose erdvėse. „Tai, ko nesitikėtum iš klasikos!“ - skelbia šio projekto šūkis.

III tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas vyks šešias dienas, gegužės 8-13 dienomis. Šiemet jis dedikuotas dviem reikšmingoms Klaipėdai ir Lietuvai sukaktims paminėti - pirmosios violončelės mokyklos įsteigimo Lietuvoje šimtmečiui ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui. O violončelės konkursas pavadintas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos ir Vokietijos violončelininko, dirigento Davido Geringo vardu.

Festivalis apie žmogų

Pasak festivalio sumanytojo, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo, violončelininko Mindaugo Bačkaus, Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas neturi analogų ne tik Baltijos šalyse, bet ir Europoje, Azijoje.

Iš viso festivalio ir konkurso programoje - daugiau nei 30 koncertų. Pasirodymus Klaipėdoje surengs daugiau nei 100 violončelininkų: pasaulinio lygio violončelės virtuozai, pedagogai, studentai iš 29 pasaulio šalių: Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Pietų Korėjos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų.

Vienas įdomiausių Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio momentų yra tai, jog violončelių muzika užklumpa klausytojus netikėtose erdvėse, kur jaučiamas didžiausias miesto pulsas.

"Violončelės festivalis yra ne apie muzikos instrumentą, o apie žmogų. Apie žmogų, kuriam muzika padeda mylėti.

Žmonės, būdami viename koncerte, nejučia tampa bendraminčiais, bendruomene, tam tikra jėga. Todėl festivalis yra ir apie miestą. Ypatingą miestą, kuriame visą savaitę vyksta gražiausi violončelės koncertai, trumpi vidudienio pasimatymai ir ilgesni susitikimai Klaipėdos koncertų salėje.

Norėčiau padovanoti Jums raktą, kuris atvertų pažinties su ypač gražia ir negirdėta muzika malonumą. Bet tas raktas yra Jūsų kišenėse. Pasinaudokite juo!" - kvietė į festivalį M. Bačkus.

UNIKALUMAS. „Nė viena šalis tuo pat metu nerengia ir tarptautinio konkurso, ir tarptautinio violončelės festivalio, nes derinti šiuos du projektus yra sudėtinga“, - sakė M. Bačkus.

 

Violončelės skambės dieną ir naktį

Ateinančią savaitę violončelių muziką bus galima išgirsti pusryčiaujant, pietaujant ar palydint dieną viešbučiuose „Amberton Hotel Klaipėda“, „Victoria Hotel Klaipėda“, gastrobare „Švyturys Bhouse“.

Violončelės skambės PC „Akropolyje“, Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, senojoje turgavietėje, pakvies užsukti į Klaipėdos lėlių teatrą, kuriame profesionalūs atlikėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų Alasdair Fraser (smuikas) ir Natalie Haas (violončelė) pristatys unikalią škotų folkmuzikos programą.

Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje violončelių oktetas „Cello club“ bei Klaipėdoje gyvenantis ir kuriantis belgų choreografas, šokėjas Nielsas Claesas pakvies į judesio, šokio ir muzikos performansą.

Naktinę Klaipėdą drebins analogų neturinti profesionalių muzikantų grupė „Voiceless“, kurios sudėtis - dvi violončelės ir būgnai.

Trys nemokami koncertai vyks Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Reprezentaciniai festivalio koncertai vyks Klaipėdos koncertų salėje. Unikalia programa išsiskirs atidarymo koncertas, kuriame pasirodys Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Gintaro Rinkevičiaus.

III tarptautinį Davido Geringo violončelininkų konkurso finalą vainikuos laureatų apdovanojimo ceremonija ir koncertas, kuriame koncertinę programą atliks Klaipėdos kamerinis orkestras, konkurso laureatai ir programos dirigentas Martynas Staškus.

Festivalį vainikuos uždarymo koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Modesto Pitrėno.

Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas organizuojamas kas dvejus metus. Pirmą kartą jis įvyko 2017-aisiais, po to 2019-aisias, 2021 m. dėl pasaulinės pandemijos festivalis ir konkursas buvo perkeltas į 2023-iuosius metus.

Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso programa www.celloklaipeda.com.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder