Klaipėdos koncertų salės organizuojamas violončelės konkursas tapo prestižinės pasaulinės federacijos nariu
Narystė šioje federacijoje laikoma aukščiausiu tarptautiniu profesionalumo, kokybės ir patikimumo įvertinimu muzikos konkursų pasaulyje. WFIMC vienija tokias institucijas kaip Leedso tarptautinis pianistų konkursas, Genevo tarptautinis muzikos konkursas ir kiti pasaulinį autoritetą turintys renginiai.
Kitąmet Klaipėdoje penktąjį kartą vyksiančiam konkursui tai ypač reikšminga žinia: renginys jau yra oficialus Europos Sąjungos Tarybos pirmininkavimo Lietuvoje renginys, o narystė WFIMC dar labiau įtvirtina jo statusą tarptautinėje muzikos bendruomenėje. Narystė šioje prestižinėje organizacijoje suteikia žinomumą ir pritrauks dar platesnį talentingų konkurso dalyvių ratą iš viso pasaulio.
„Tai svarbus pripažinimas ne tik konkursui ir Klaipėdos koncertų salei, bet ir visam mūsų miestui bei šaliai - Klaipėda ir Lietuva dar ryškiau ženkliai pasaulio klasikinės muzikos žemėlapyje," - dalinasi Klaipėdos koncertų salės direktorius Tadas Grabys.
Įprastai Tarptautiniame Klaipėdos Davido Geringo vardo violončelės konkurse varžosi apie 100 atlikėjų iš įvairiausių pasaulio šalių. Čia savo jėgas yra išbandę ne tik beveik visos Europos violončelininkai, bet ir atlikėjai iš Pietų Korėjos, Japonijos, JAV, Kanados, Australijos.
Išskirtinis dėmesys skiriamas profesionalų kategorijai, kurios dalyvių meistriškumą kitąmet vertins vien M. Rostropovičiaus mokiniai. Tarp jų - legendinis pedagogas Ivan Monighetti (Šveicarija), charizmatiška atlikėja Karine Georgian (Armėnija / Jungtinė Karalystė), klasikinio repertuaro meistrė Maria Kliegel (Vokietija), muzikos intelektualė Elisabeth Wilson (Jungtinė Karalystė), tarptautinės scenos artistas David Grigorian (JAV) ir jaunųjų talentų ugdytoja Tatiana Dikhtiar (Ukraina), o šios komisijos patronas - Davidas Geringas (Lietuva / Vokietija).
Konkursas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto savivaldybe ir remiant Lietuvos kultūros tarybai.
Rašyti komentarą