Klaipėdos teatralams 2020-ieji pažėrė apdovanojimų

Klaipėdos teatralai įrodė, kad jų kūrybiškumas gali įveikti net pandemijos iššūkius. Savaitgalį minint Tarptautinę teatro dieną už 2020-aisiais uostamiesčio scenose sukurtus kūrinius pažiro apdovanojimų lietus.

Aukščiausiu profesionalaus teatro meno kūrėjų įvertinimu - Kultūros ministerijos premija ir dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanotas išskirtinis senajame uosto elinge pastatytas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis Richardo Vagnerio opera „Skrajojantis olandas“, dedikuotas operos Klaipėdoje 200 metų sukakčiai. Apdovanojimai skirti „Skrajojančio olando“ režisieriui Daliui Abariui ir solistui Tadui Girininkui už Dalando vaidmenį šiame pastatyme.

Dar du „Auksinius scenos kryžius“ pelnė Šeiko šokio teatro šokėjai: Marija Ivaškevičiūtė - už vaidmenį šio teatro spektaklyje „Klajojančios kopos“ ir šokėjas Niels Claes - už vaidmenis šokio spektakliuose „Klajojančios kopos“ ir „i (aš)“ (Šeiko šokio teatro ir Maciej Kuźmiński Company koprodukcija).

Geriausiu spektakliu vaikams ir jaunimui pripažintas ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintas Klaipėdos lėlių teatro kartu su „Itim Ensemble“ (Izraelis) sukurtas spektaklis „Didysis sprogimas“.

Sveikindamas teatralų bendruomenę, susirinkusią Nacionaliniame Lietuvos operos ir baleto teatre, kultūros ministras Simonas Kairys dėkojo, kad net tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis teatralai išliko kūrėjais, kad išlaikė ryšį su savo žiūrovais ir klausytojais, ieškojo naujų kūrybos formų.

Skrajojantis olandas

 ĮVERINIMAS. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymas - R. Vagnerio opera „Skrajojantis olandas“ senajame uosto elinge - apdovanotas dviem „Auksiniais scenos kryžiais“ ir „Padėkos kauke“.

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse įvyko ir tradicinė uostamiesčio teatralų apdovanojimo „Padėkos kaukėmis“ ceremonija. Tiesa, jau antrus metus ji vyko virtualioje erdvėje. Šiais metais už reikšmingiausius praėjusių metų teatro darbus Klaipėdoje buvo įteiktos net trys „Padėkos kaukės“, į kurias aštuoniose nominacijose pretendavo 25 teatro kūrėjai.

„Padėkos kaukių“ apdovanojimuose taip pat triumfavo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Klaipėdos lėlių teatras. „Padėkos kaukė“ skirta Metų spektakliu pripažinto Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymo - Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ kūrybinei grupei.

Metų spektakliu vaikams ir jaunimui paskelbtas ir „Padėkos kauke“ apdovanotas Klaipėdos lėlių teatro bei „Itim Ensemble“ (Izraelis) spektaklis „Didysis sprogimas“ (režisierius Zvi Sahar).

Trečioji „Padėkos kaukė“ įteikta už nuopelnus teatro menui. Ji skirta solistei Jadvygai Grikšienei, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre sukūrusiai daugiau nei 40 įvairiausių vaidmenų.

Antrus metus su kauke ant veido teatralus sveikindamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas išreiškė viltį, kad trečias kartas nemeluos, ir palinkėjo, kad ateinantys metai būtų be kaukių.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad pandemija neišsklaidė Klaipėdos teatro bendruomenės. Nors buvo daug išbandymų, daug sunkumų, daug nepatogių situacijų, bet gebėjome išlikti, neprarasti to tempo ir tikėjimo vieni kitais. Todėl noriu pasveikinti visus ir palinkėti, kad mūsų laukimas, kad tikėjimas, jog greitai visi grįšime į teatrus ir susitiksime, neapleistų mūsų nė minutei“, - sakė V. Grubliauskas.

 

VAIKAMS IR JAUNIMUI geriausiu veikalu šalies scenoje pripažintas Klaipėdos lėlių teatro bei „Itim Ensemble“ (Izraelis) spektaklis „Didysis sprogimas“ (režisierius Zvi Sahar).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder