Knygų mylėtojų Klaipėdoje laukia 5 skaitytojų klubai

Nuolat skubančiame pasaulyje žmonės ieško atsvaros, leidžiančios mėgautis lėtu laiku. Vis populiarėjantys knygų klubai suteikia galimybę ne tik sulėtėti, bet ir bendraminčių draugijoje diskutuoti ir dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas, auginti refleksijos bei analizės gebėjimus, rafinuotai socializuotis ir patirti žodžio stebuklą.

Dažniausiai pasitaikantis knygų klubo formatas - susitikimai, kurių metu susirinkusieji dalijasi įspūdžiais bei interpretacijomis apie iš anksto pasirinktą ir iki susibūrimo perskaitytą kūrinį.

„Vakarų ekspreso“ redakcija pasidomėjo, kiek ir kokių oficialių bei periodiškai veikiančių knygų skaitytojų klubų yra Klaipėdoje, į kuriuos galima prisijungti bet kuriuo metu.

Gausiausia knygų klubų pasiūla

Gausiausią knygų klubų pasirinkimą siūlo Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka, kurios skyriuose ir padaliniuose veikia net 4 knygų klubai.

Knygų klubas jaunimui „Kitame sakinyje“ skirtas 16-29 m. asmenims, norintiems iš naujo atrasti skaitymo malonumą ir įveikti lengvai konkurencingą asmeninį iššūkį - per mėnesį perskaityti bent vieną knygą.

Renkamasi kartą per mėnesį, paskutinį mėnesio šeštadienį, 11 val., Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9). Susitikimus moderuoja klubo nariai.

Knygų klubas „Paraštėse“ skirtas asmenims nuo 20 metų. Kito susitikimo metu aptariamą knygą pasiūlo klubo dalyviai. Kaskart visi, kas dar nerinko knygos, traukia burtus, kurie lemia, koks skaitytojas rinks knygą.

Renkamasi kartą per mėnesį: kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Susitikimus moderuoja edukatorė Dora Žibaitė.

„Knygų klubas “Paraštėse„ veikia nuo 2023 metų pavasario, kuriame dažniausiai susirenka 6-8 moterys. Per tą laiką yra susidaręs literatūros mylėtojų branduolys, bet klubas lieka visada atviras ir norintiems naujai prisijungti.

Skaitome modernią grožinę literatūrą, renkamą burtų traukimo principu, leidžiančiu perskaityti knygą, kurios, esant kitoms aplinkybėms, skaitytojas nebūtų rinkęsis“, - sakė knygų klubo moderatorė Dora Žibaitė.

Skaitytojų klubas „Surask, perkaityk, pasiūlyk“ skirtas įvairaus amžiaus asmenims ir yra moderuojamas vyresniosios bibliotekininkės Reginos Viršilienės.

Į susitikimus skaitytojai renkasi kartą per mėnesį, dažniausiai antradieniais, Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Laukininkų padalinyje (Laukininkų g. 42).

Mėgstantys ne tik knygas, bet ir kino filmus skaitytojai gali rinktis knygų ir filmų klubą „Literatūros ekranas“ (Jaunimo bibliotekoje), skirtą įvairaus amžiaus asmenims. Klubo „Literatūros ekranas“ susitikimų metu aptariama perskaityta knyga ir jos ekranizacija.

Skaitytojai renkasi kartą per mėnesį: priešpaskutinį mėnesio trečiadienį 17 val. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9). Susitikimus moderuoja jaunimo darbuotoja-edukatorė Monika Calzonaitė.

Naujai startavęs klubas

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje neseniai startavo pirmasis MŪSŲ skaitytojų klubas, skirtas įvairaus amžiaus asmenims, kuriuos vienija meilė knygoms ir noras dalintis savo atradimais su kitais apie perskaitytas knygas.

Renkamasi kartą per mėnesį -  paskutinę mėnesio savaitės dieną bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (Herkaus Manto g. 25).

Susitikimus moderuoja vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Kubiliūtė ir vyresnioji bibliotekininkė Raimonda Vielavičienė.

„Apie skaitymo klubo poreikį vis užsimindavo bibliotekos skaitytojai. Idėja jau seniai sklandė, tad džiaugiamės, kad dabar įgavo apčiuopiamą pavidalą“, - sakė viena iš klubo sumanytojų ir moderatorių vyresnioji bibliotekininkė Dovilė Kubiliūtė.

Knygų klubų dalyvius šioje neformalioje ir nemokamoje veikloje motyvuoja būti skirtingi dalykai: vienam - tai pirmas žingsnis lipant iš depresijos, kitam - socializacijos vieta ir proga išeiti iš namų, įdomių pokalbių su suaugusiais žmonėmis ilgesys.

Tačiau visus knygų klubo skaitytojus vienijantis poreikis yra patirti bendrumo ir tikrumo jausmus, kurie socialinių tinklų eroje darosi vis sunkiau apčiuopiami.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder