„Lietuvių valstietės gyvenimo žygdarbis, tapęs tautos šlove“...

2022 m. sausio 23 d. sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė. Tai paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Naujienų portalas VE.lt siekia įvairiapusiai įprasminti socialines, kultūros naujoves pralenkusios garsios asmenybės idėjas ir pažymėti rašytojos darbų svarbą bei reikšmę.

2013 metais  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai Vytautas Kaltenis padovanojo savo archyvą, kuriame didžioji dalis dokumentų – Ievos Simonaitytės rankraščiai.  Deja, jau per vėlu sužinoti, kaip ir kada į V. Kaltenio asmeninį archyvą pateko šie rašytojos rankraščiai.

Archyve saugomi 34 laiškai, 5 telegramos, 4 atvirlaiškiai, 2 kvietimai, adresuoti V. Kalteniui ir 13 I. Simonaitytės laiškų bei atvirlaiškių, rašytų kitiems asmenims. Kita korespondencijos dalis, tai pavieniai laiškai, adresuoti I. Simonaitytei iš įvairių organizacijų, institucijų bei asmenų. Dalį šių dokumentų viešiname.

SSSR rašytojų sąjungos lietuvių literatūros tarybos sveikinimas I. Simonaitytei su 70-mečiu. 1967 m. sausio 27 d. Originalas, rusų kalba, su antspaudu

Miela mūsų drauge!

SSSR rašytojų sąjungos valdyba ir lietuvių literatūros taryba sveikina Jus, žymią broliškos Lietuvos rašytoją, su garbingu 70-mečiu.

Nuostabaus pirmapradžio talento jėga Jūs daug kartų atspindėjote lietuvių tautos kelią, per praeitas kančias ir kovą atvedusį į laimingą gyvenimą mūsų laikais draugiškoje sovietinių broliškų tautų šeimoje.

Jūsų knygos, gerbiama Ieva, Edmundo, - ir „Šimoniai“, ir „Pikčiurnienė“, ir „Vilius Karalius“, ir autobiografiniai apsakymai - dabar žinomi ne tik Jūsų gimtojoje respublikoje, juos skaito ir mėgsta visoje didžiulėje sovietinėje šalyje ir užsienyje.

Lietuvių valstietės gyvenimo žygdarbis, tapęs savo tautos šlove - Jūsų žygdarbis - mums kelia nuoširdaus susižavėjimo jausmą.

Nuostabią iškilmingą jūsų 70-mečio dieną mes linkime Jums, brangi drauge, sveikatos, laimės, ilgų gyvenumo metų, naujų kūrybinių pasiekimų šlovinant Lietuvą ir visą mūsų didžiąją daugianacionalinę literatūrą.

SSSR rašytojų sąjungos valdybos sekretoriatas
Lietuvių literatūros taryba

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder