D. Bohm buvo viena paskutiniųjų pokario laiko fotografių Didžiojoje Britanijoje.  „Stebėtas pasaulis 1940-2010: Dorothy Bohm fotografijos“.

Mėmelyje užaugusios garsios fotografės paroda

Nuo ketvirtadienio Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) veikia tarpukariu Mėmelyje augusios ir vėliau plačiai pasaulyje pripažintos, vienos pagrindinių britų fotografijos figūrų, fotografės Dorothy Bohm retrospektyvinė paroda „Stebėtas pasaulis 1940-2010: Dorothy Bohm fotografijos“, skirta nacionalinei Lietuvos žydų genocido atminimo dienai.

Dorothea Israelit, vyro pavarde Bohm, gimė 1924 m. Karaliaučiuje, Rytų Prūsijoje (dabar Kaliningradas). 1932 m. Dorothy, būdama dar vaikas, su šeima persikėlė į Mėmelį (dabar Klaipėda). Iš čia, artėjant naciams, 1939 m. birželį mergaitė paauglė buvo tėvų išsiųsta į Angliją.

Čia Dorothy baigė fotografijos mokslus, ilgainiui užsiėmė portretine fotografija, įkūrė savo fotografijos studiją Mančestryje (Anglija). Savo pirmą personalinę parodą fotografė 1969 m. surengė Londone.

Fotografas André Kertész, Dorothy draugas ir įkvėpėjas, žavėjosi jos ryškiais polaroidais. Kūrybinė bičiulystė Dorothy siejo ir su britų dokumentinės fotografijos kūrėju Martin Parr. D. Bohm kūrybinėje biografijoje - dvidešimt penkios personalinės parodos ir per penkiolika vardinių leidinių. D. Bohm iškeliavo anapilin 2023 m. pavasarį, sulaukusi 98 metų.

Jos fotografijose įamžintos kasdienės akimirkos: moterys, prekiaujančios vaisiais ir gėlėmis Šveicarijoje ar Belgijoje, praeiviai Niujorke ar Kordoboje, smalsuoliai Londono turguje, dailininkai Monmartre, gatvėje žaidžiantys vaikai.

Viename iš daugelio interviu D. Bohm yra sakiusi: „Fotografijoje galima įamžinti tik tai, kas egzistuoja realybėje. Man tai atrodo itin svarbu. Visad norėjau užfiksuoti laiką.“

Parodos kuratorė - Monika Bohm-Duchen kartu su Gintaru Česoniu. Parodos metu bus rodomas režisieriaus Richard Shaw dokumentinis biografinis filmas „Matyti šviesą“ (Anglija, 2018 m.).

Ši paroda yra tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ renginys. Paroda veiks iki spalio 15 dienos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder