Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės kūrinys „Iš vandenų“.

Meno parodose - šeiminės gijos ir visuomenės opinija

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) balandžio 15 d. pristatomos naujos parodos: 17 val. atidaroma Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės paroda „Gijos / Strands“, 17.30 val. - Agnės Kišonaitės personalinė paroda „Opinija“.

Gijos yra tai, kas mus visus vienija: nuo tradicinių audinių iki spiralės struktūros DNR gijų, kuriose užšifruotos beveik visos gyvybės paslaptys. Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės parodoje „Gijos“ abi kūrėjos, motina ir dukra, turi po savo atskirą giją, simbolizuojančią jų kūrybinį kelią.

Parodos pradžioje lankytojai išvys projekciją, pristatančią kelis epizodus iš aviacijos konstruktoriaus, sklandymo pradininko Lietuvoje Broniaus Oškinio, Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės tėvo ir Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės senelio, kūrybos - tai sklandytuvų brėžiniai ir atvaizdai. Kūno ir minties skrydžiui įkvepiantis senelio gyvenimas - dar viena gyvenimo audeklo gija.

Dalį parodos grafikė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė paskyrė savo istoriniams estampams iš 9-ojo dešimtmečio. Šis laikotarpis menininkei buvo ypatingas, nes gimė dukra Gražina, taip pat tapusi menininke. Parodoje - 1987 metais individualia technika sukurti kartono raižiniai. Kūriniuose vyrauja moteriškumo, gamtos ir žmogaus ryšio, visatos virsmų temos.

Dar vieną parodos dalį sudaro G. Oškinytės-Eimanavičienės grafikos darbai, sukurti pastarąjį dešimtmetį. Jie atlikti įvairia autorine technika: piešiniai grafitu, pastele, spalvotais pieštukais. Kūriniuose tęsiamos ankstesnių darbų temos, išlieka svarbi žmogaus santykio su gamta, jo vietos visatoje tema.

Parodoje eksponuojama ir dukros Gražinos Eimanavičiūtės-Kaščionienės naujausia kūryba, atlikta skaitmeninės grafikos, generuojamo ir kinetinio meno technikomis. Šiomis moderniomis priemonėmis autorė analizuoja gamtoje vykstančius procesus, laiko ciklus, spalvas, erdvę ir geometriją.

 Dailininkė Agnė Kišonaitė pristatys per pastaruosius 10 metų sukurtas instaliacijas.
 Dailininkė Agnė Kišonaitė pristatys per pastaruosius 10 metų sukurtas instaliacijas.

Instaliacijos ir tapyba

Parodos „Opinija“ idėją Agnei Kišonaitei padiktavo šiandieninė visuomenė. Pasak autorės, "gyvename pasaulyje, kuriame kiekvienas žmogus turi tvirtą ir neretai neginčijamą nuomonę visais gyvenimo klausimais.

Asmeninį požiūrį į žmones, objektus ar reiškinius susiformuojame remdamiesi savo patirtimi, išgyvenimais, įgytomis žiniomis. Dažnai nuomonei įtaką daro ir kitų žmonių kalbos, išgirsti gandai".

Parodoje menininkė siekia parodyti, kad konkrečius objektus, žmones ar reiškinius kiekvienas matome skirtingai, priklausomai nuo situacijos ir / ar aplinkybių, o apkalbų ir kritiškų nuomonių gali susilaukti bet kas.

Parodoje eksponuojamos menininkės per pastaruosius 10 metų sukurtos instaliacijos: „Lūpdažis milžinas“, „Stiklo pūtimas“, „Kinetinė gervė“, „Korys“, „Senai elektronikai - naują skrydį“ ir kt., pagamintos iš antrinių žaliavų - lūpų dažų tūbelių, nagų lako buteliukų, senos elektronikos ir kt.

Kitą ekspozicijos dalį sudaro A. Kišonaitės tapybos darbai, kai kurie jų - nauji („Gulbės“, „Nuolankumas“, „Unisex“ ir kt.), kai kurie - parodai paskolinti iš privačių kolekcijų („Santykiai“, „Fashionista“, „Nepatogus oficialumas“, „Facilite“ ir kt.).

Tapybos ciklas „Poza“, įsigytas skirtingų kolekcininkų, šiai parodai surinktas ir sujungtas su instaliacijos „Viršūnės“ fragmentu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder