Nacionalinio „Spalvų muzikos” orkestro viešnagė Klaipėdoje

Rugpjūčio 1-4 d., Klaipėdoje viešėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ suburtas nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras (vadovė – draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, vyr. dirigentė Natalija Pugačienė), švenčiantis 25 metų kūrybinės veiklos sukaktį.

Kasmet šio kolektyvo veikloje dalyvauja apie 60 įvairią negalią turinčių žmonių bei muzikos profesionalų. Orkestro branduolį sudaro muzikantai, turintys sutrikusio intelekto ar kompleksinę negalią. Orkestras dirba pagal pažangią „Spalvų ugdymo“ metodiką, perimtą iš Olandijos.

Jos esmė – vietoje įprastų natų naudojami spalvoti ženklai, kurie padeda asmenims su negalia greičiau išmokti groti. Kūrybinis bendradarbiavimas orkestrą sieja su iškiliais Lietuvos profesionalių kūrėjų meno kolektyvais – Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Dainiaus Pulausko vadovaujama džiazo grupe, Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestru „Trimitas“ ir kt. Orkestras kasmet kuria įvairias muzikines programas ir jas pristato Lietuvoje bei užsienyje (Olandijoje, Belgijoje, Latvijoje, Vokietijoje ir kt.).

Nacionaliniame „Spalvų muzikos“ orkestre groja gabūs įvairias negalias turintys muzikantai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Kauno ir kitų miestų. Džiugu pažymėti, kad šio orkestro veikloje dalyvauja ir Klaipėdos neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutės“ ansamblis (vadovas Ramūnas Šlepavičius).

Orkestro repertuaras rengiamas tradicinėse kūrybinėse dirbtuvėse. Šiais metais tokios dirbtuvės vyko Vilniuje, Tauragėje, o visai neseniai ir Klaipėdoje. Šiame svetingame mieste muzikantai ne tik repetavo, bet ir surengė du koncertus.

Rugpjūčio 2 d. Viešojoje įstaigoje ,,Pagalba senjorui" koncertavo nacionalinio "Spalvų muzikos" orkestro solistė Vaida Butautaitė-Sankovskaja ir saksofonininkas Svajūnas Birgiolas. Dainomis ir instrumentine muzika jie kūrė gerą nuotaiką ten gyvenantiems senjorams.

Tuos, kurie negalėjo patys ateiti į salę, atlikėjai aplankė jų kambariuose. Rugpjūčio 3 d. įvyko baigiamasis kūrybinių dirbtuvių dalyvių koncertas „Vasaros šypsenos“, kurį draugija „Guboja“ organizavo kartu su ilgamečiu partneriu – Neįgaliųjų centru „Klaipėdos lakštutė“.

Šiame nuotaikingame koncerte gausiai susirinkusiai publikai geras emocijas dovanojo nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras ir jo solistai.
Viešnagė Klaipėdoje baigėsi.

Orkestrantai išsivežė daugybę gerų emocijų ir naujų patirčių. Nuoširdžiai dėkojame Neįgaliųjų centrui „Klaipėdos lakštutė“ ir jo direktorei Danutei Daukantienei bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai bei jos direktorei Renatai Krikščiūnaitei-Barcevičienei už bendradarbiavimą ir svetingumą.

Taip pat dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM už draugijos "Guboja" ir šio orkestro veiklos finansavimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder