Palangos kurhauzas kviečia rudens vakarus praleisti turiningai

Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be miesto centre esančio atgimusio kurhauzo. Rudenį jis tampa ypač jaukia erdve, kurioje renkasi teatro ir muzikos gerbėjai. Šį mėnesį į lankytojų iš visos Lietuvos pamėgtą kurhauzą kviečia aukšto lygio spektakliai ir koncertai.

Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė Vita Petrauskienė sakė, kad kurhauze - tikras muzikos ir teatro ruduo.

„Visus metus vykstantis koncertų ciklas “Muzikos vakarai kurhauze„ lapkričio mėnesį savo gerbėjams dovanos du koncertus, o į naują teatro salę savo gerbėjus kviečia “Grubusis„ teatras“, - teigė V. Petrauskienė.

Taip pat lapkričio 23-iąją, minint Lietuvos kariuomenės dieną, koncertą dovanos Palangos kultūros centro Jūros šaulių vyrų choras ir vokalinis ansamblis „Guboja“. Koncerto pradžia - 19 val.

„Lietuvos ir Italijos portretai“

Lapkričio 19 d. 18 val. palangiškius ir miesto svečius pakvies solidžios muzikos koncertas su lietuviškais akcentais „Lietuvos ir Italijos portretai“.

Programoje - Gian Francesco Malipiero „Maschere che passano“ („Praeinančios kaukės“), Anatolijaus Šenderovo M. K. Čiurlionio eskizai, Alfredo Casella „A la maniere de...“ („Taip, kaip...“) Op. 17 ir Stasio Vainiūno „Aštuonios nuotaikos fortepijonui“ Op. 43.

„Lietuvoje gyvenantis italų pianistas Vincenzo De Martino drąsiai interpretuoja lietuvišką muziką ir savo interpretacijomis su publika dalijasi ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje. Pianistą žavi lietuviškas modernizmas, lietuvių požiūris į kultūrą ir čia plačiai atsiveriančios galimybės muzikuoti“, - artėjantį koncertą pristatė V. Petrauskienė.

Netikėtas džiazo duetas

Lapkričio 27 d. 18 val. kurhauze pasirodys netikėtas džiazo duetas - saksofonininkas Kęstutis Vaiginis ir suomių pianistas Joonas Haavisto.

Saksofonininkas ir kompozitorius K. Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. J. Haavisto - tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtojas, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ ir „Jazz Hoeilaart“ konkursuose, nors fortepijonu skambinti rimtai pradėjo tik 16 metų - prieš tai studijavo kontrabosą.

J. Haavisto grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su įvairiomis džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje, o kitą savaitę šį talentą išgirs ir Palangos muzikos gurmanai.

Liaupsių sulaukusio spektaklio premjera

Lapkričio 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“. Ji ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX a. kino režisieriaus A. Hičkoko.

Naujoje kurhauzo teatro salėje šis spektaklis bus rodomas pirmą kartą.

„Spektaklyje jaunas verslininkas, ištiktas finansinės krizės, praranda mylimąją ir nebematydamas prasmės gyventi nusprendžia gyvenimą baigti savižudybe. Jo planą įgyvendinti padeda paslaptingos įstaigos personalas“, - spektaklį pristatė V. Petrauskienė.

Spektaklio režisierius Virginijus Milinis kalbėdamas apie šį kūrinį teigė, kad „kai žmogus atsiduria ant bedugnės krašto, mirtis jį grąžina į gyvenimą“.

Organizatoriai primena, kad į renginius Palangos kurhauze žiūrovai įleidžiami tik su galimybių pasu arba jam prilygstančiu dokumentu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder