Pasauliniame fotografijos konkurse auksą pelnė lietuvio kūryba su mobiliuoju telefonu

Pasauliniame fotografijos konkurse „PX3 Prix de la Photographie Paris“ nuskambėjo Lietuvos vardas - aukso medaliu įvertinta žinomo komunikacijos eksperto Ričardo Jarmalavičiaus kūryba. 

Pripažinimą pelniusioje nuotraukoje mobiliuoju telefonu užfiksuota akimirka iš menininko asmeninio gyvenimo.

„Visos mano nuotraukos yra apie mane - tiesiogiai kadre arba už jo. Gal todėl jos ir yra vertinamos. Taip leidi žmonėms tarsi pažiūrėti į veidrodį ir pamatyti savo tikras istorijas“, - pasakoja R. Jarmalavičius.

Viso prestižinės komisijos įvertinimo šiemet sulaukė net trylika lietuvio nuotraukų, kurioms dar teko du bronzos medaliai ir dešimt „Honorable Mention“ apdovanojimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visos laimėjusios nuotraukos darytos mobiliuoju telefonu „iPhone“.

Aukso medalį Portreto/Vaikų kategorijoje R. Jarmalavičiui pelnė juodai balta nuotrauka „Seserys“.

Mama liko su draugais lietingame mieste, o jos dukros Kornelija ir Dorotėja leido laiką užmiesčio kurorte, pasakoja autorius.

„Mergaičių veiduose matau visą jų pasaulį, taip pat ir tą, kuris jų dar laukia", - sako R. Jarmalavičius.

Bronzos medaliais skirtingose „PX3 Prix de la Photographie Paris“ kategorijose įvertintos dvi Lietuvos fotomenininko nuotraukos.

„Pajūrio istorijos“ užfiksavo tirštai karštos dienos akimirką Ebros deltoje Ispanijoje.

„Šioje nuotraukoje kiekvienas gali pamatyti savo istorijas. Man ji pasakoja apie seną šeimos albumą su ryškiausiais vaikystės prisiminimais, apie pirmam viltingam pasimatymui prie jūros atvykusią porelę, apie vienišą moterį su senu šunimi, kurią užkalbino kitą šunį vedžiojęs vyriškis. Daug trapių gyvenimo akimirkų“, - pasakoja R. Jarmalavičius.

Kitoje bronza apdovanotoje nuotraukoje „Lėtas vakaras“ įamžinta besibaigianti diena autoriaus pamėgtame Kosta Bravos pajūrio miestelyje Ispanijoje. Ši nuotrauka - viena iš nedaugelio, kurią R. Jarmalavičius padarė spalvotą.

R. Jarmalavičius garsėja daugiausiai mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis, nes taip esą pasakojimas yra tikslesnis, be šalutinių trikdžių. Tačiau kartais, kaip pripažįsta autorius, spalvos yra būtinos, nes be jų nuotraukos istorija būtų klaidinanti.

Dar dešimt Lietuvos fotomenininko nuotraukų šių metų „PX3 Prix de la Photographie Paris“ konkurse pelnė specialius „Honorable Mention“ apdovanojimus.

Mėgėjiškai fotografija užsiimančio R. Jarmalavičiaus kūryba yra įvertinta jau per 80 tarptautinių apdovanojimų.

Lietuvos fomenininko darbai net penkis kartus buvo nominuoti mobiliosios fotografijos Oskarams - prestižiniame konkurse „iPhone Photography Awards“.

Pernai paskelbtuose mobiliosios fotografijos reitinguose „World's Top Mobile Photographer“ pripažintas šeštuoju visame pasaulyje ir pirmuoju Lietuvoje.

R. Jarmalavičius dukart pelnė Metų fotografo titulą pasauliniame konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards“ – 2018 ir 2016 metais.

Fotografas žiniasklaidai yra pripažinęs, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

R. Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, per 20 metų vadovauja savo įkurtai ryšių su visuomene agentūrai „Publicum“, yra pasaulinės komunikacijos grupės „Havas“ partneris Baltijos šalyse.

Daugiau R. Jarmalavičiaus nuotraukų rasite jo Instagram profilyje.

© Ričardo Jarmalavičiaus nuotraukos

seserys

Seserys. Anykščiai. iPhone 14 Pro Max. Aukso medalis, Px3 2023 © Ričardas Jarmalavičius

pajūrio istorijos

Pajūrio istorijos. Ebro delta, Ispanija. iPhone 12 Pro Max. Bronzos medalis, Px3 2023.  © Ričardas Jarmalavičius

Lėtas vakaras

Lėtas vakaras. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 14 Pro Max. Bronzos medalis, Px3 2023 © Ričardas Jarmalavičius

Šiandien yra vakarŠiandien yra vakar. Calella de Palafrugell, Ispanija. iPhone 14 Pro Max. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023 © Ričardas Jarmalavičius

Ežero laiku

Ežero laiku. Menaggio, Komo ežeras, Italija. iPhone 14 Pro Max. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023 © Ričardas Jarmalavičius

Pypo ir Lailos meilės istorija

Pypo ir Lailos meilės istorija. Boisse, Dordonė, Prancūzija. iPhone X. „Honorable Mention“ apdovanojimas, Px3 2023 © Ričardas Jarmalavičius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder