Skulptūrinėje miniatiūroje susijungs nerūdijantis plienas, bronza ir lašelis Baltijos gintaro.

Praeitį ir ateitį sujungs miniatiūros

„Prie senojo Muzikinio teatro buvęs akmuo primena samaninį agatą, kuris net vandeniu pjaunamas svaido žiežirbas, nes tvirtas ir savitas, kaip ir pati Klaipėdos krašto bei čia kūrusių žmonių istorija“, - sako žinomas skulptorius Vytautas Karčiauskas, iš istorinio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro laiptų akmens gaminantis skulptūrines miniatiūras.

Klaipėdos gyventojai gerai prisimena prie įėjimo į senąjį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatą buvusią akmens kompoziciją. Statant naują teatrą, keičiant jo prieigas patogiam lankytojų srautui, senosios akmens kompozicijos buvo atsisakyta, tačiau jos atminimas atgims unikaliuose suvenyruose. Įamžindamas istorinę atmintį, skulptorius V. Karčiauskas kuria į delną telpančias skulptūrines miniatiūras, kurios sujungs teatro istoriją menantį granitą bei turės daug meninių reikšmių.

„Šias skulptūrines miniatiūras pavadinau “Klaipėda ant bangos". Noriu, kad mūsų miestas ir, žinoma, naujausias, moderniausias šalies teatras visada išliktų ant aukščiausios bangos keteros.

 Senosios akmens kompozicijos buvo atsisakyta, tačiau jos atminimas atgims unikaliuose suvenyruose.

Šiuo metu derinu metalo detales, o senasis akmuo, t. y. granitinės kūrinio dalys, dar laukia savo eilės. Skulptūrinėje miniatiūroje susijungs nerūdijantis plienas, bronza ir lašelis Baltijos gintaro. Gintaras slepiasi po ryškiai pakilusia penklinės banga, o tada šis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simbolis elegantiškai leidžiasi akmens šonu žemyn. Granito šoninėje dalyje bus graviruojamos dvi linijos. Tai lyg kelias arba perėjimas iš buvusio pastato į naująjį Muzikinį teatrą, o žiūrint iš kitos pusės - kelias granito kubo viršuje pavirsta į Klaipėdos ir mūsų šalies šlovei skambančią bangą!

Vytautas Karčiauskas
Vytautas Karčiauskas

Prieš pradėdamas darbus ilgai galvojau, ką sukurti. Norėjosi ne mechaniškai atkartoti KVMT logotipą, o jį paversti kiek neapibrėžta skulptūrine Baltijos bangos erdve, kurioje telpa visos mūsų svajonės apie skambantį, kuriantį ir meno amžinybės grožiui atgimstantį miestą", - akcentuoja V. Karčiauskas už įžymių žmonių pasiekimų įamžinimą bei aktyvų dalyvavimą Klaipėdos regiono kultūriniame gyvenime 2010 m. apdovanotas Klaipėdos apskrities garbės ženklu.

 

KVMT ir Vytauto KARČIAUSKO nuotraukos

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder