Filmas „Devintas žingsnis“

Pristatomas naujas filmo „Devintas žingsnis“ anonsas. Dovilė Filmanavičiūtė: „Šeštu jausmu jaučiu, kad tai bus viena svarbiausių lietuviškų premjerų šį rudenį“

(1)

Šiandien įvyko lietuviško filmo „Devintas žingsnis“ naujo anonso premjera, kuriame – žinomų kino, kultūros ir politikos žmonių pagyros debiutinei Irmos Pužauskaitės kino juostai.

Įtikinantis, viltingas ir kupinas šviesos – tokie epitetai skamba iš jau filmą mačiusių žymių žmonių lūpų. „Devinto žingsnio“ nacionalinė premjera Lietuvos kino teatruose – jau spalio 6 d.

Kinuose - įkvėpimas atsiprašyti ir atleisti

Filmas pasakoja apie Liną (akt. Valentinas Novopolskis), kurio gyvenimas po neramaus dešimtmečio pagaliau vėl pamažu tvarkosi.

Dalyvaudamas gydančioje dvylikos žingsnių programoje, Linas dabar yra ties devintuoju – prisiimti atsakomybę už padarytas skriaudas bei atsiprašyti anksčiau įskaudintų žmonių.

Kažkada šeimą palikęs vyras yra priverstas pasirūpinti į bėdą pakliuvusia jau septyniolikmete dukra Ieva (akt. Gerda Čiuraitė).

Apsigyvenę kartu, susvetimėję tėvas ir dukra pamažu bando vėl suartėti, tačiau tai nėra taip lengva, o situaciją dar labiau painioja Linui išskirtinį dėmesį rodanti geriausia Ievos draugė Maja (akt. Angelina Daukaitė)

Pirmieji filmo seansai šių metų festivalyje „Kino pavasaris“ leido suprasti, kad tai įvairią publiką pavergiantis bendražmogiškas kūrinys, nešantis svarbią atsiprašymo ir gebėjimo atleisti temą.

Filmą jau matę žymūs žmonės dalinosi savo įžvalgomis ir jausmais. ,,Filmas turi labai daug gylio ir paliečia skaudžias, bet daugeliui svarbias temas“ - komentavo aktorė Jurgita Jurkutė, kuriai labiausiai įstrigo jautriai atlieptas santykis tarp tėvų ir paauglių vaikų. „Kūrinio šviesa kyla iš vieno žmogaus drąsos atsiprašyti, o kito - tą atsiprašymą priimti“.

Absoliučiai įtikinanti aktorių vaidyba

Dainininkė, kino ekspertė Dovilė Filmanavičiūtė nuoširdžiai žavėjosi pagrindinio veikėjo atlikimu: „Valentino Novopolskij vaidyba įtikinanti iki kaulų smegenų”, pridurdama, kad jaučia, jog „Devintas žingsnis“ bus viena svarbiausių lietuviško kino premjerų šį rudenį.

Rašytoja Vaiva Rykštaitė prisipažįsta, kad prieš peržiūrą tikėjosi dažnai lietuviškam kinui būdingos teatrališkos vaidybos, tačiau I. Pužauskaitės filmas labai nustebino ir įtraukė: „Tebemąstau apie herojus – kaip tikroviškai jie sukurti ir įkūnyti“, linkėdama filmą apie šeimą, ryšį, priklausomybes, pagundas ir draugystę pamatyti kuo platesnėms žiūrovų auditorijoms.

Filmas, nešantis viltį sveikstantiems

Nagrinėjantis svarbią sveikimo nuo priklausomybės temą, filmas ne tik teigiamai įvertintas šalies menininkų ir kritikų, tačiau savo aktualumu dar labiau priartėja prie žiūrovų.

Socialinių reikalų ministrė M. Navickienė žavėjosi I. Pužauskaitės jautriai atspindėtu požiūriu į priklausomybės ir gijimo temą: ,,Režisierei pavyko padaryti tai, kad po filmo išsineštum viltį.

Mums kiekvienam kažkuriuo gyvenimo etapu gali prireikti ištiestos pagalbos rankos, nors dažnai mes tą neigiame. Mano pagrindinė gauta žinutė tokia, kad viltis tikrai yra, pagalbos galima sulaukti ir tai, kas atrodo nepasiekiama fantazija, virsta nuostabiais dalykais.“

Be „Kino pavasario“, filmas jau aplankė šešis kino festivalius užsienyje, liepos mėnesį buvo įvertintas „Bronze grape“ prizu seniausiame Lenkijos festivalyje Lubuskie Lato Filmowe, o Italijoje vykusiame Lecce filmų festivalyje laimėjo net tris apdovanojimus – geriausio operatoriaus (Jacek Podgórski), žiūrovų simpatijų ir „CineEurope Award”. Juostoje taip pat vaidina talentingi kino ir teatro aktoriai, tokie kaip Marius Repšys, Lina Rastokaitė ir kiti. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras ir LRT.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder