„Sakmė apie Mėmelburgą“: naujuose teatro rūmuose – romantizuota miesto sukūrimo istorija

(1)

Gegužės 19 d. 15 val. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje rodoma miesto įkūrimo istorija – oratorija „Sakmė apie Mėmelburgą“. 

2022 m. šis kūrinys tapo teatro ir partnerių dovana jubiliejų šventusiai Klaipėdai bei buvo pristatytas miesto piliavietėje. Tądien nespėję pamatyti žiūrovai vis apgailestavo ir nekantriai laukė naujo pristatymo, tad dabar visus kviečiame suskubti ir nepraleisti puikios progos!

Oratoriją „Sakmė apie Mėmelburgą“ sukūrė kompozitorius, brolis pranciškonas pasaulietis Alvidas Jeronimas Remesa OFS ir libreto autorius br. Sigitas Benediktas Jurčys OFM.

Sekmadienį, prieš “Sakmė apie Mėmelburgą” atlikimą, br. Benediktas OFM publikai pasakos apie Klaipėdos miesto įkūrimą ir oratorijos gimimą.

Pagrindinius oratorijos veikėjais taps Valdas Kazlauskas (Vyskupas), Aurimas Raulinavičius (Magistras), Judita Butkytė (Mėmelė), diskanto partiją atliks Edita Letukė.

Dainuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai ir choras (vyriausiasis chormeisteris Vladimiras Konstantinovas), gros KVMT simfoninis orkestras, diriguojamas vyriausiojo dirigento ir muzikos vadovo Tomo Ambrozaičio.

Solinę birbynės partiją atliks Anatolijus Tumanovas, klavišiniais pritars Petr Evchenko. Oratorijos finale miesto įkūrėjo, pranciškonų vyskupo Heinricho iš Liucelburgo, testamentą skaitys solistas Vilius Trakys. „Sakmės apie Mėmelburgą“ kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė, grimo dailininkė Aira Braždienė.

Spektaklio režisierė Rūta Bunikytė pasakoja, kad vyskupas ir choras oratorijoje tarsi tampa istorijos pasakotojais. „Jie atstovauja dangiškajam pradui.

Tai idėjos skleidėjai, žemės dvasiniai kerėtojai, stichijų valdovai, žinios nešėjai. Mėmelė ir Magistras žymi vyro ir moters susitikimą, kaip pirmapradį žmonijos kūrimo etapą.

Ji – moteris, upė, gamta, meilė. Jis – vyras, karžygys, svajotojas, drąsa. Tai dviejų gyvasties formų pasišventimas būti kartu, kuriant savo meilės pilį – Klaipėdos miestą. Ši oratorija – tai muzikinė-poetinė kompozicija apie miesto sukūrimą, kur pagrindine tema tampa drąsa turėti viziją ir ryžtas ją įgyvendinti. Taip gimė miesto idėja, taip mes turime ją reprezentuoti savo darbais“, – sako R. Bunikytė.

„Tarp pagrindinių oratorijos veikėjų ne tik Kuršo vyskupas Heinrichas ir pilies komtūras Eberhardas iš Zaino, bet ir Mėmelė. Tai senovinis Nemuno upės pavadinimas, įgavęs simbolinį moteriško prado pavidalą. Kūrinyje nesiekėme laikytis istorinės Vakarų Lietuvos chronologijos, norėjome pateikti žmogiškąją, suromantintą miesto įkūrimo versiją“, – pasakojo kompozitorius A. Remesa.

Oratorijos premjera įvyko 2022 m. rugpjūčio 1 dieną. Tai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dovana 2022-aisiais 770-ą jubiliejų šventusiam miestui, jo gyventojams ir svečiams. Pasaulinė oratorijos premjera atvėrė II-ojo Klaipėdos festivalio programą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder