„Sidabrinės gervės 2022“ apdovanojimų ceremonijoje bus pagerbti ir didieji lietuviško kino kūrėjai, ir talentingi industrijos naujokai

Valdovų rūmų kieme Vilniuje sekmadienio vakarą vyks nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2022“ ceremonija.

„Sidabrinės gervės“ Raudonuoju kilimu žengs apdovanojimų nominantai, kino meistrai, renginio svečiai.

Iškilmingoji apdovanojimų ceremonija prasidės 20 val., ją tiesiogiai transliuos LRT Plius ir lrt.lt, o nuo 21 val. – ir LRT televizija. Apdovanojimus ves Rytis Zemkauskas ir Elžbieta Latėnaitė.

„Kinas padeda ištverti tikrovę. Ir kartais – pasakyti svarbius dalykus. Lietuvoje kinas yra darbščių ir pasišventusių žmonių veikla, dažnai nepastebima ir retai įvertinama. Todėl „Sidabrinės gervės“ yra gera proga susitikti ir pasidžiaugti“, – sako apdovanojimų ceremoniją vesiantis R. Zemkauskas.

„Man labai smagu prie svarbiausios kino žmonių šventės prisidėti ir pačiai. Per metus atsirado naujo kino, patyrėme ir skaudžių netekčių. Karo Ukrainoje kontekste neapleidžia nežinomybės ir laikinumo jausmai. Tad laikas, praleistas kartu kino bendruomenėje, turėtų būti brangus. Manau, laukia prasmingas vakaras“, – sako E. Latėnaitė.

Didis žmogus stovi audroje, mažas – ieško užuovėjos, – tokią šių metų apdovanojimų temą padiktavo menininko Algio Kriščiūno specialiai sukurtas paveikslas „Birds and the Wind“, kuris po apdovanojimų bus parduotas aukcione, o surinkta pinigų suma paaukota Ukrainos kino akademijos paramos fondui.

Renginyje, kaip skelbiama jo organizatorių pranešime, nestigs jautrių, nuoširdžių ir įkvepiančių akimirkų, bus pagerbti didieji lietuviško kino kūrėjai ir talentingi industrijos naujokai.

Didelio ir mažo žmogaus santykio leitmotyvas suskambės ir muzikinėje ceremonijos dalyje. Joje pasirodys talentingas 9-erių nominantas, filmo „Didelis mažas stebuklas“ aktorius Teodoras Lipčius su tėvu Sauliumi, Jurga Šeduikytė su filmo „Drugelio širdis“ jaunąja aktore Vilne Konstancija Abukevičiūte, Daiva Starinskaitė su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistais bei vaikų operos studija.

Muzikinius pasirodymus taip pat rengia Martynas Levickis, Dovilė Filmanavičiūtė, Mantas Jankavičius, Vaidas Baumila ir daugelis kitų. Apdovanojimus teiks kultūros, meno, sporto pasaulio žvaigždės.

Iškilmes organizuoja Lietuvos kino centras ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA. Renginio globėja – ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Archyvų nuotr.

ELTA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder