SOFIJOS festivalis penktą kartą kviečia į kultūra alsuojančius Kulius

Liepos 4-11 dienomis Plungės rajone esančiuose Kuliuose vyks Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardu pavadintas meno festivalis. Penktą kartą rengiamas SOFIJOS festivalis tęsia šios išskirtinės asmenybės, Kuliuose praleidusios svarbų savo gyvenimo etapą, veiklos idėjas – skleisti meno ir švietimo aurą, „užkrėsti kultūra“ Kulių gyventojus bei svečius. 2021-aisiais festivalio organizatoriai pristato trijų dalių – teatro, muzikos ir bendruomenės – programą, išsiskiriančią renginių gausa.

Kuliuose kurtoje išskirtinėje teatro premjeroje – nacionalinių premijų laureatai

Didžiausio dėmesio tikisi teatro programa, kurioje šiemet net dvi premjeros. Karantino laikotarpiu Kulių kultūros centro didžiojoje salėje buvo sukurtas Klaipėdos jaunimo teatro ir žymaus režisieriaus iš Vengrijos Arpad Schilling spektaklis „Įstrigę“. Spektaklyje vaidina net trys nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai - aktoriai Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis, Dainius Gavenonis bei visa Klaipėdos jaunimo teatro aktorių trupė. Pastatymas  skirtas rodymui Lietuvos regionuose esančiuose kultūros centruose, o jo premjera įvyks būtent SOFIJOS festivalyje liepos 10-11 dienomis.

Antroji premjera teatro scenoje -  „Taško“ teatro interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams „Miško internetas“, režisierė Loreta Vaskova. Spektaklio metu mokyklinio amžiaus vaikai bus supažindinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie medžius ir jų gyvenimą. Premjera- liepos 4 d.

Muzikos mylėtojams  - fado koncertas, choro koncertas Kulių bažnyčioje ir Čiurlionio susitikimas su trimis kultūromis

Muzikos gerbėjus kasmet lepinantis SOFIJOS festivalis šiemet kvies į koncertus, skirtus visiems žiūrovų skoniams. Liepos 8 d. SOFIJOS festivalio programoje debiutuos „Taško teatro“ ir pianisto Roko Zubovo kūrinys. Tęsiant festivalio „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimų“ tradiciją, bus sukurtas naujas kūrinys, apimsiantis tris muzikines stilistikas: liaudišką, akademinę ir džiazo improvizaciją.

Liepos 9 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos fado muzikos atlikėja Ana Laíns (Portugalija). Savo kūryboje dainininkė derina tradicijas ir populiariąją muziką bei yra pelniusi platų meno kritikų pripažinimą, o fado meno forma dėl savo svarbos pasaulio kultūrai įtraukta į UNESCO paveldą. Techniškai nepriekaištingo balso dainininkės naujausias albumas Portucalis kritikų pripažįstamas geriausiu jos albumu. SOFIJOS festivalyje Ana Laíns pristatys šį albumą kartu su gitaristų duetu: Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina) ir Antonio Costa (klasikinė gitara). 

Liepos 11d. po mišių festivalio lankytojai kviečiami į Kulių Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčią, kurioje Klaipėdos choras „Aukuras“ dovanos koncertą „Laiškai Sofijai“ (vad. A. Vildžiūnas). „Aukuras“ laužo stereotipą, kad choras – rimtas ir nuobodus dalykas: choristų artistiškumas „Aukurui“ pelno dideles publikos simpatijas, o muzikos profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį ir profesionalumą.

Bendruomenę džiugins triukšmingas festivalio jomarkas ir nemokami renginiai

Svarbią SOFIJOS festivalio dalį kasmet sudaro Kulių bendruomenė bei jai skirti renginiai. Šiemet bendruomenė bus kviečiama į atviras dizaino dirbtuves kurti krašto žemėlapį „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“, žemėlapis bus pristatytas festivalio uždarymo metu liepos 11 d.

Festivalio lankytojai bus laukiami Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ peržiūroje ant vandens, dailininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinėje parodoje „Eglė ir geležiniai vilkai“ bei festivalio triukšmingiausioje dalyje – Jomarke Kulių centrinėje aikštėje. Turgaus atidarymą liepos 10 d. skelbs Lietuvos Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas (vad. E. Miknius), o meninę atmosferą Jomarke kurs ir kompaniją amatininkams ir dizaineriams palaikys profesionalūs aktoriai, šokėjai, muzikos atlikėjai, gatvės cirko artistai. Aprimus turgaus šurmuliui, Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai kvies į parke vyksiančią interaktyvią edukaciją vaikams.

SOFIJOS festivalis penktą kartą visus kviečia į kultūra alsuojančius Kulius!

SOFIJOS festivalis įsitvirtino Plungės rajono kultūriniame žemėlapyje ir kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Gamtos apsuptyje įsikūręs mažas ir jaukus Kulių miestelis nestokoja istorinės atminties. Dėka Lietuvos kultūros tarybos ir Plungės raj. savivaldybės paramos, drąsiai kuria naujus ambicingus planus ateičiai.

Vidurvasaryje, liepos 4-11 dienomis, kultūros gerbėjai iš visos Lietuvos laukiami Kuliuose, kur po daugybės mėnesių kultūrinių renginių draudimų vyks įvairių sričių meno festivalis. Kadangi, dėl vis dar galiojančių karantino sąlygų žiūrovų kiekis salėje ribojamas, SOFIJOS festivalio lankytojai kviečiami bilietus į spektaklius „Įstrigę“ ir „Miško internetas“, bei į portugališko fado muzikos koncertą įsigyti iš anksto internetu www.tiketa.lt. Prieš renginius dėl karantino apribojimų bilietai parduodami nebus. Daugiau informacijos apie festivalį www.sofijosfestivalis.lt

    Festivalio renginiai:

Liepos 4 d. 11 val. ir 14 val.

     „Taško teatro“ interaktyvus, edukacinis spektaklis vaikams, PREMJERA

     „Miško internetas“ *, rež. Loreta Vaskova

Liepos 5 d. 18 val.

     Atviros DIZAINO DIRBTUVĖS su bendruomene

     „Kulių žemėlapis, kaip jį mato kuliškiai“

Liepos 6 d. 22 val.

     Filmas ant vandens – Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „SENGIRĖ“

Liepos 7 d. 19 val.

     Menininkės Jazmina Cininas (Australija) autorinės parodos „Eglė ir     geležiniai  vilkai“ atidarymas

Liepos 8 d. 19 val.

     Kūrybinės stovyklos metu sukurto kūrinio iš ciklo „Trijų kultūrų ir       Čiurlionio  susitikimas“ pristatymas. Dalyvauja „Taško teatro“ aktoriai ir pianistas Rokas Zubovas.

Liepos 9 d. 19 val.

     Portugališkas FADO„Portucalis“

     ANA LAINS (vokalas), Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina),

     António  Fernando Costa Neto (klasikinė gitara) *

Liepos 10 d. 10 val.- 12 val.

TEATRALIZUOTAS KULIŲ JOMARKAS: menininkų, dizainerių, amatininkų ir bendruomenės mugė// gatvės cirkas, V. Mickevičius ir kt.// Lietuvos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro pasirodymas (vad. E. Miknius)//

Klaipėdos lėlių teatro interaktyvi edukacija vaikams „Lėlių teatro magija“

Liepos 10 d. 18 val.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „ĮSTRIGĘ“ (rež. A. Shilling) premjera*

Liepos 11 d. 13 val.

Klaipėdos koncertų salės choro „Aukuras“ KONCERTAS Kulių bažnyčioje

„Laiškai Sofijai“ (vad. A. Vildžiūnas)

Liepos 11 d. 17 val.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „ĮSTRIGĘ“ (rež. A. Shilling) premjera*

*bilietai į pažymėtus renginius platinami per Tiketą. Prieš renginius bilietai parduodami nebus.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder