Spaudos dienai paminėti Gargždų biblioteka kvietė rašyti diktantą

Gegužės 8 d., pirmadienį, Gargždų Jono Lankučio viešojoje biliotekoje buvo rašomas diktantas, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Specialiai šiam renginiui tekstą kūrė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos kalbos tvarkytoja Daiva Beliokaitė.

Diktanto tekstas susijęs su Klaipėdos krašto istorija ir skirtas Spaudos dienai paminėti.

„Manau, viskas pavyko puikiai. Diktanto tema - aktuali. Rašiusieji diktantą sakė, kad parinktas tekstas - įdomus“, - pasakojo „Vakarų ekspresui“ Gargždų Jono Lankučio bibliotekos direktorės pareigas laikinai einanti Aurelija Butkutė-Norkevičienė.

Be diktanto, dalyviai taip pat turėjo atlikti tris užduotis, susijusias su Klaipėdos krašto istorija bei kultūra.

"Diktantas buvo gana ilgas, papildomos užduotys buvo taip pat sudėtingos. Užduotys buvo derinamos su Klaipėdos krašto gidu.

Pavyzdžiui, apie pirmuosius Klaipėdos krašto žurnalistus ir panašiai. Tik žmogus, kuris išmano Klaipėdos krašto istoriją, galėjo teisingai atsakyti į klausimus", - sakė A. Butkutė-Norkevičienė.

Norintieji rašyti diktantą galėjo tai daryti pačioje bibliotekoje arba prisijungti nuotoliniu būdu.

Anot A. Butkutės-Norkevičienės, bibliotekoje rašė keturi žmonės, nuotoliniu būdu prisijungė 14.

„Iš tų 14-os, kurie prisijungė nuotoliniu būdu, dauguma buvo moksleiviai. Mes labai kvietėme lietuvių kalbos mokytojus savo mokinius paraginti rašyti diktantą. Tam net specialiai su mokyklomis buvo derinamas diktanto laikas“, - kalbėjo moteris.

Trys pirmieji teisingai parašiusieji diktantą bei atlikę užduotis bus apdovanoti Jurgio Šaulio knygomis „Mano dienynas“.

„Dar nėra žinomi diktanto laimėtojai, darbai dar yra tikrinami. Tai daro teksto autorė Dalia Beliokaitė. Ceremonijos neplanuojame, tikriausiai pranešime laimėtojams individualiai“, - kalbėjo A. Butkutė-Norkevičienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder