Vaižganto premija skirta filosofui, dramaturgui A. Juozaičiui (3)

Dvidešimtoji Vaižganto premija skirta filosofui, prozininkui, dramaturgui Arvydui Juozaičiui, antradienį pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Jis apdovanotas už knygą „Kauno saulė“.

Ją autorius apibūdina kaip miesto epo, „karo ir taikos“ knygą.

„Rašiau ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, leisdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi! Kaip ir kiekviena lemtinga istorija, ji reikalauja tiesaus žvilgsnio ir žodžio.

Troškau pamatyti, išgirsti ir aprašyti valstybės stebuklą, pajusti valstybę auginantį miestą. Taip jau yra, kad nūdienos Lietuva gimė Kaune, tad Kaunas – šios istorijos herojus. Miestas, išplėšęs tautą iš nebūties, vertas karo ir taikos epo“, – Rašytojų sąjungos pranešime cituojamas A. Juozaitis.

„Kauno saulėje“ ypatingas dėmesys skiriamas rašytojo ir kunigo Juozo Tumo Vaižganto asmenybei.

Vaižganto premiją yra įsteigusios Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

Jos laureatais yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Bagdonas, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Gintautas Iešmantas, Liudvikas Jakimavičius, Loreta Jastramskienė, Juozas Kundrotas, Justinas Marcinkevičius, Julius Sasnauskas, Laimonas Tapinas, Liutauras Degėsys ir kt.

Raktažodžiai
Šitam žmogeliukui paskutiniu metu kažkokia žanro krizė nes paskaičius jo klejones fb tai susidaro įspūdis, kad žmogus niekaip iš kosmoso negrįžta...
Klaipedietis, 2021-09-15 09:04
Gaila kad gerb.Arvydas nepateko į valdžią.Nors buvo galima tikėtis kad partiniai sau pasidarys ir tikrai idealistu nepraleis. Matėsi iš rinkiminės kampanijos sklaidos
R., 2021-09-15 00:46
Pamiršot paminėti premijos dydį - 300eurų
Asss, 2021-09-14 22:42
Sidebar placeholder