Vilniuje bus nukeltas P. Cvirkos paminklas

(1)

Vilniuje penktadienį bus nukeltas Petro Cvirkos paminklas.

Dešimtmečius diskusijų keliantis sovietmečio veikėjo ir rašytojo paminklas sostinėje nukeliamas ekspertams išbraukus jį iš kultūros vertybių registro, tam pritarė ir sostinės taryba.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas BNS teigė, kad darbus atliks savivaldybės įmonė „Grinda“, teritorija bus aptverta dėl aplinkinių saugumo, taip pat į galimas provokacijas bus pasirengę reaguoti savivaldybės ir policijos pareigūnai.

Nukeltas paminklas bus saugomas savivaldybės įmonės „Grindos“ aikštelėje, vėliau jis bus perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui, kartu su Žaliojo tilto skulptūromis, nukeltomis anksčiau nei prieš penkerius metus.

Skveras, kuriame yra paminklas, rugsėjo pabaigoje pripažintas saugoma vertybe, savivaldybė žada neskubėti jo tvarkyti bei pabrėžia, kad erdvė liks miestiečiams.

Nesutarimai kilo dėl P. Cvirkos vaidmens – paminklo nuėmimo šalininkai akcentuoja jo kolaboravimą su sovietų valdžia, besipriešinantieji nukėlimui tikina, kad beatodairiškai naikinti sovietinį paveldą niekuo nesiskirtų nuo sovietinės cenzūros, o P. Cvirkos literatūrinis talentas turi būti įvertintas ir atskirtas nuo politinės veiklos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder