Visas žmogaus gyvenimas tilpo viename paveiksle

Klaipėdos „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A) šią savaitę atidaryta Urtės Jasenkos grafikos miniatiūrų paroda „Vieno paveikslo istorija“.

Jaunosios kartos dailininkė Urtė Jasenka dar būdama mokykloje suformavo išskirtinį braižą, minimalistinį „pasaulį“, kupiną simbolikos, detalių, pasikartojančių elementų, gamtos motyvų, pasakojimų, minčių, jausmų, grožio, stebuklų, šviesos, bet tuo pat metu - tamsos, liūdesio, trapumo, mistikos ir kentėjimo.

Autorė savo darbuose kalba ne tik apie šviesiąją, bet ir tamsiąją žmogaus prigimtį. Stebėdama aplinką, supančius žmones, save ir savo gyvenimą, U. Jasenka sukaupia daug patirties, istorijų, o viską permąsčiusi, svarbiausias mintis palieka popieriaus lape.

Nuo 2009 m. aktyviai kurianti ir organizuojanti perosnalines bei kolektyvines parodas ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija), šį kartą Urtė Jasenka Klaipėdos „Kultūros fabrike“ pristato savo pirmąją grafikos miniatiūrų parodą, kuri stebina neįprastu, netikėtu formatu.

Pristatomas vienas paveikslas, sudarytas iš beveik 250 piešinių.

Maži gyvenimo fragmentai, kurie visi kartu kuria vienį, vieną istoriją, pasakoja apie kitokį pilnatvės būvį. Būvį, kuris yra orientuotas visgi ne į tikslą, bet į procesą jo siekiant, užklupusias patirtis, mintis bei jausmus. Visa tai kur kas brangiau nei pasiekto tikslo akimirka.

Taip pat menininkė analizuoja žmogaus vertę, kurią lemia ne skaičiais, pasiekimais reiškiami dalykai, bet tai, kiek jis pats yra patenkintas savimi, kiek ir kaip nuoširdžiai mėgavosi, išjautė jam skirtą laiką, darbus, patirtis, ar buvo įsikvėpęs, kaip drąsiai ir su meile žengė gyvenimo žingsnius bei kokia ugnimi degė jo širdis. Ir visgi kiek daug iš mūsų reikalauja stiprybės, jėgų ir ryžto ši siurreali kelionė žemėje!

Miniatiūrose juntamas žmogaus pirmų dienų žaismingumas, jaunystės lengvumas ir su laiku augantis, pilnėjantis, laiko ir patirčių lenkiamas žmogaus „svoris“ - senatvė, kuri apgaubia ir palydi į paskutinį tašką - mirtį.

Gyvenimas yra procesas, bet niekados rezultatas.

Paroda veiks iki gegužės 26 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder