Žurnalo „Pergalė“ vyr. redaktoriaus Algimanto Baltakio laiškas

2022 m. sausio 23 d. sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė. Tai paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus, garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Naujienų portalas VE.lt siekia įvairiapusiai įprasminti socialines, kultūros naujoves pralenkusios garsios asmenybės idėjas ir pažymėti rašytojos darbų svarbą bei reikšmę.

2013 metais  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai Vytautas Kaltenis padovanojo savo archyvą, kuriame didžioji dalis dokumentų – Ievos Simonaitytės rankraščiai.  Deja, jau per vėlu sužinoti, kaip ir kada į V. Kaltenio asmeninį archyvą pateko šie rašytojos rankraščiai.

Archyve saugomi 34 laiškai, 5 telegramos, 4 atvirlaiškiai, 2 kvietimai, adresuoti V. Kalteniui ir 13 I. Simonaitytės laiškų bei atvirlaiškių, rašytų kitiems asmenims. Kita korespondencijos dalis, tai pavieniai laiškai, adresuoti I. Simonaitytei iš įvairių organizacijų, institucijų bei asmenų. Dalį šių dokumentų viešiname.

Žurnalo „Pergalė“ vyr. redaktoriaus Algimanto Baltakio laiškas I. Simonaitytei apie „Kas atsitiko priebuty" spausdinimo nukėlimą į sausį.  1966 08 24. Originalas, su parašu.

1966 m. rugpjūčio men, 24 d.

MIELA IEVA SIMONAITYTE,

Su dideliu malonumu ir susidomėjimu perskaičiau Jūsų apysakos „Kas atsitiko priebuty“ fragmentus. Jau buvome beplanuoją dėti į 11 numerį, bet prisiminėme, kas sausio mėnesį švęsime Jūsų jubiliejų. Gal Jūs nesupyksite, jei apysaką nukelsim į sausio mėnesio numerį?
Mūsų supratimu, gražiausias jubiliato pagerbimas - jo kūrybos spausdinimas. Skaitytojai dar kartą galės įsitikinti, kad jų gerbiama jubiliatė tokia pati jauna, kad jos plunksna nesudilusi, žvitriai tebelakstantio po popierių...
O dabar leiskite palinkėti šviesių įspūdžių, dosnių besibaigiančios vasaros vaišių. Lauksime Jūsų laiško.
Jus gerbiąs ir mylįs -
A. Baltakis

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder