10 moterų klaidų, keliančių grėsmę santykiams

Tvirti ir darnūs santykiai – daugumos moterų svajonė, tačiau daromos klaidos kartais trukdo tai sukurti. Žinoma, visi darome klaidas, tačiau vienos jų yra dovanotinos, o kitos – keliančios didelę grėsmę santykiams. Taigi, pasidomėkime, kokias moterų daromas klaidas psichologai įvardija kaip pačias rizikingiausias.

Tvirti ir darnūs santykiai – daugumos moterų svajonė, tačiau daromos klaidos kartais trukdo tai sukurti. Žinoma, visi darome klaidas, tačiau vienos jų yra dovanotinos, o kitos – keliančios didelę grėsmę santykiams. Taigi, pasidomėkime, kokias moterų daromas klaidas psichologai įvardija kaip pačias rizikingiausias.

Reikalavimas susituokti

Jūsų ir partnerio siektinas santykių modelis gali smarkiai skirtis. Jei vyras neskuba tuoktis, o jūs tiesiog reikalaujate santuokos, tikėtina, kad tai niekur nenuves. Net ir tuomet, jei vyras sutiks susituokti, tai dar nereiškia, kad jūs abu būsite laimingi.

Jei skubinsite įvykius, vyras gali paprasčiausiai pabėgti, o to tikrai nenorite, tiesa? Žinoma, jei jau penkerius metus esate susižadėję, ir partneris nė nesvarsto apie santuoką, reikėtų susėsti ir rimtai apie tai pasikalbėti.

Laimės laukimas

Atminkite, kad ne vyras turi jus padaryti laimingą. Tai – jūsų pačios užduotis, todėl pasistenkite atrasti asmeninę laimę. Neleiskite, kad vyras taptų jūsų pasaulio centru: pasistenkite būti laiminga ir su juo, ir be jo.

Atraskite tokių veiklų, kurios jums teiktų džiaugsmą, ir pasistenkite, kad visas jūsų laisvalaikis nebūtų leidžiamas vien tik su partneriu. Santykiams nutrūkus laimės paieškos gali gerokai užsitęsti, todėl būkite laiminga nepriklausomai nuo partnerio veiksmų.

Manipuliacijos

Labai klystate, jei manote, kad ultimatumų kėlimas gali padėti susikurti darnius ir tvirtus santykius. Jei vyrui nuolat liepsite rinktis vieną iš dviejų galimybių, natūralu, kad jis nuo to labai greitai pavargs, todėl gali nuspręsti tokius santykius nutraukti.

Jei vyras pasielgia netinkamai, jums tikrai nereikia bandyti kantrybę „nekalbadieniais“ ar sugalvoti vyrui bausmių. Vyras – ne mažas vaikas, todėl jo nenubausite kažką atimdama. Jei santykiuose kyla problemų, pasistenkite jas išspręsti nuoširdžiai kalbėdamiesi ir ieškodami kompromisų.

Pernelyg didelis rūpinimasis

Vyras – suaugęs žmogus, todėl jam tikrai nereikia antros mamas. Žinoma, jei moteris už jį atlieka visus darbus, vyrui tai gali būti labai patogu, tačiau psichologai teigia, kad tai gali smarkiai pakenkti tarpusavio santykiams.

Leiskite vyrui pačiam išsilyginti drabužius, susikrauti lagaminą ar atlikti kitus darbus. Nesijaudinkite – jis tikrai sugebės tai padaryti ir be jūsų pastangų.

Lyginimas su ankstesniais partneriais

Visi žmonės yra skirtingi, tačiau nė vienam jų nepatinka būti lyginamam su kitu asmeniu. Jei pradėsite pasakoti apie tai, kad jūsų buvęs Petras geriau vairavo automobilį ar labiau stengėsi buityje, natūralu, kad tai gali baigtis tikrai rimtais pykčiais.

Jums taip pat nepatiktų, jei vyras imtų jus lyginti su buvusiąja, taigi, pasistenkite nuo to susilaikyti.

Pernelyg didelė kontrolė

Jei pasitikite savo vyru, jums tikrai nereikia jo kontroliuoti. Leiskite jam susitikti su draugais ir neribokite, kiek valandų jis gali su jais būti. Netikrinkite jo gaunamų žinučių ar elektroninių laiškų.

Nekraustykite jo kišenių... Jei imsite sekti kiekvieną savo partnerio žingsnį, tikėtina, kad labai greitai rasite priežastį, dėl kurios galite susipykti. Jei norite išlaikyti darnius santykius, suteikite vyrui pakankamai erdvės ir leiskite jam pačiam priimti sprendimus. Jei jis jus tikrai myli, galite būti rami, kad jis nepasuks į kairę.

Veiklos trūkumas

Nors pernelyg didelis moters užimtumas taip pat gali būti įvardijamas kaip potenciali grėsmė santykiams, tačiau veiklos trūkumas yra dar pavojingesnis.

Jei dienų dienas nieko neveiksite, ir tiesiog lauksite, kada jūsų partneris sugrįš į namus, tikėtina, kad tapsite ne tik irzli, bet taip pat ir labai įtari. Maža to, savo rodomu dėmesiu galite partnerį tiesiog dusinti, todėl savo laisvą laiką skirkite asmeniniam tobulėjimui ar mėgstamai veiklai.

Nuolatinis kritikavimas

Žinoma, kartais galima išsakyti tam tikras pastabas, tačiau nuolatinis kritikavimas gali būti nepakeliamas. Idealių žmonių nebūna, todėl turėtumėte priimti kitą žmogų su visais jo trūkumais ir nesvajoti, kad jis vieną dieną ims ir pasikeis.

Taip pat nereikėtų kritikuoti ir jo artimiausių žmonių: nors jūs tikrai neprivalote jų pamėgti, tačiau turite pasistengti juos toleruoti.

Nedėkingumas

Nepamirškite padėkoti už visas vyro pastangas. Pavyzdžiui, jei jis nusprendė surengti vakarėlį jūsų gimtadienio proga, tačiau kažką padarė ne taip, kaip jūs tikėjotės, nepamirškite padėkoti už pastangas – kitą kartą jis tikrai pasistengs kur kas labiau.

Aukos vaidmuo

Jei pernelyg įsijausite į aukos vaidmenį, tai gali reikšti labai greitą santykių baigtį. Jei nuolat kartosite, kiek jums teko paaukoti dėl savo vyro ir jūsų santykių, tikėtina, kad jis vieną kartą ims ir pasakys, kad niekas jūsų neprašė to daryti.

Ir... jis bus teisus. Atminkite, kad santykiai užmezgami laisva valia, ir tik jūs pati galite nuspręsti, kiek galite, ir norite paaukoti. Nereikia vaidinti didvyrės ir dėl santykių atiduoti viską, ką tik galite: tai ne tik nepadės, bet gali dar ir smarkiai pakenkti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder