Taigi suformavę gerus įpročius ir vengdami toliau išvardytų žalingų įpročių išvengsime smegenų pažeidimų ir išlaikysime jas sveikas:
1. Pusryčių praleidimas
Mūsų smegenims taip pat reikia tinkamų maistinių medžiagų tinkamu laiku, kad jos veiktų geriausiai.
Dėl spartaus gyvenimo būdo dauguma mūsų vengia pusryčių arba galiausiai juos praleidžia, kad sutaupytų šiek tiek laiko ankstyvuoju dienos metu.
Dėl to smegenyse sumažėja cukraus kiekis ir jos prastai aprūpinamos maistinėmis medžiagomis.
Kad smegenys galėtų funkcionuoti, joms reikia grynos gliukozės. Prasta mityba gali turėti ilgalaikį žalingą poveikį smegenims, pavyzdžiui, smegenų ląstelių degeneraciją.
2. Persivalgymas
Sakoma, kad "visko, ko per daug - yra blogai". Tas pats galioja ir mūsų smegenims. Persivalgymas sukelia smegenų pažeidimus.
Dėl persivalgymo smegenyse nusėda cholesterolio plokštelės ir storėja smegenų kraujagyslės, todėl sumažėja smegenų ląstelių aprūpinimas krauju.
Tai gali sukelti rimtą žalą normaliam smegenų funkcionavimui.
Nustatyta, kad persivalgymas sukelia Alzheimerio ligą.
Persivalgymas lemia nutukimą, kuris savo ruožtu kenkia mūsų išvaizdai ir pasitikėjimui savimi, gali sukelti depresiją ir kitas psichologines problemas.
3. Miego trūkumas
Miego trūkumas trukdo smegenims normaliai veikti.
Jei kada nors pametėte kelią namo arba kur nors pamiršote raktus ir negalite prisiminti, kur, tuomet miego trūkumas tikriausiai buvo šio laikino atminties praradimo kaltininkas.
Miego trūkumas sukelia kognityvinių problemų. Neišsimiegojus miršta tam tikros smegenų ląstelės, todėl tampa sunkiau ką nors prisiminti.
Dėl blogo miego ar miego sutrikimų taip pat gali kilti psichologinių problemų.
Taigi pasirūpinkite, kad kasdien gautumėte 7 valandų grožio, taip pat smegenis tausojančio miego dozę.
4. Saldžių maisto produktų valgymas
Mes visi sąmoningai ar kartais nesąmoningai vartojame cukrų daugumoje maisto produktų ir gėrimų.
Yra žinoma, kad didelis rafinuoto cukraus vartojimas naikina smegenų ir organizmo gebėjimą įsisavinti baltymus ir maistines medžiagas.
Dėl prastos mitybos sutrinka mityba ir atsiranda smegenų sutrikimų, pavyzdžiui, prasta atmintis, mokymosi sutrikimai, hiperaktyvumas ir depresija.
Taigi, kai kitą kartą prie savo laimingo patiekalo pridėsite didelę kolą, pagalvokite dar kartą, nes joje yra beveik 20 šaukštų cukraus!
5. Rūkymas
Tai turbūt vienas žalingiausių įpročių, kuriais mėgaujamės, nes rūkymas ne tik sukelia plaučių ar širdies ligas, bet ir lemia daugelio smegenų ląstelių susitraukimą ir gali sukelti tokias problemas, kaip demencija, Alzheimerio liga ir net mirtį.
Per didelis rūkymas netiesiogiai sukelia neurouždegimą, kuris gali sukelti autoimuninį sutrikimą, vadinamą išsėtine skleroze (MS).
6. Galvos uždengimas miegant
Miegant užsidengus galvą, padidėja anglies dioksido koncentracija ir dar labiau sumažėja deguonies koncentracija kraujyje.
Jei deguonies tiekimas yra nepakankamas, smegenų veiklos pajėgumas sumažėja.
Galite jaustis uždusę, gali trūkti miego, todėl atsiranda nuovargis ir mieguistumas.
7. Darbas sergant
Dažnai sergame, kai esame pervargę. Jei ir ligos metu toliau dirbame, smegenų veiksmingumas neabejotinai smarkiai nukentės.
Tai tik padidins stresą.
Kai sergame, smegenys ir kūnas ir taip dirba itin sunkiai, kad susidorotų su infekcija. Darbas ligos dieną tik padidins naštą.
Taigi padarykite pertrauką, atsipalaiduokite, atgaukite jėgas.
8. Bendravimo trūkumas
Bendravimas, pokalbiai skatina smegenų augimą ir vystymąsi. Intelektualūs pokalbiai stiprina smegenis ir gerina jų darbingumą.
Susitikdami su naujais žmonėmis ir užmegzdami naujas pažintis galite padidinti savo kūrybiškumą.
Bendravimas taip pat yra puikus būdas laisvai išreikšti save. Jei nėra bendravimo arba jei bendravimas yra menkas, galite jaustis prislėgti ir apimti depresijos.
9. Nėra mankštos
Mankšta daro jus lankstesnius ir didina judrumą.
Be pakankamo fizinio krūvio sumažėja judrumas ir smegenų judėjimo galia, sumažėja stabilumas ir motoriniai įgūdžiai.
Tyrimais įrodyta, kad mankšta padeda išlaikyti jaunystę, nes išsiskiria laimės hormonai, vadinami endorfinais.
Mankšta stiprina ne tik smegenis, bet ir širdį bei plaučius. Ar jums reikia daugiau priežasčių mankštintis?
10. Alkoholio vartojimas
Alkoholio vartojimas: didesnis alkoholio procentas, didesnis mirštančių smegenų ląstelių skaičius.
Alkoholis sukelia cheminį disbalansą, kai vartojamas ilgiau ir dideliais kiekiais.
Dėl lėtinio alkoholio vartojimo mažėja smegenų tūris.
Viskas, kas viršija 2 vienetus per dieną vyrams ir 1 vienetą per dieną moterims, yra alkoholio perteklius.
11. Užterštų cheminių medžiagų ir taršos poveikis
Mūsų smegenys visiškai priklauso nuo deguonies. Kuo daugiau veikiate save kenksmingomis cheminėmis medžiagomis arba užterštu ir užterštu oru, tuo mažiau deguonies pasiekia smegenis.
Dėl nepakankamo deguonies kiekio organizme gali žūti smegenų ląstelės.
Tyrimai su pelėmis, ilgą laiką veikiamomis užteršto oro, parodė fizinius smegenų pažeidimus. Laikas išeiti į parką ir kasdien pakvėpuoti grynu oru.
12. Priešlaikinis stresas
Stresas yra kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis.
Tam tikras stresas, susijęs su darbu ar šeima, yra neatsiejama gyvenimo dalis. Stresas laiku atlikti darbą ar laimėti konkursą yra sveika streso išraiška.
Tačiau kai stresas viršija jūsų galimybes su juo susidoroti, jis trukdo normaliai smegenų veiklai ir verčia jus jaustis prislėgtiems, prislėgtiems, piktiems, irzliems ir nemiegantiems.
Jei vieną ar kelias iš šių emocijų jaučiate per dažnai, laikas kreiptis pagalbos į konsultantą arba pasitraukti nuo dalykų, kurie kelia stresą.
13. Stimuliuojančių minčių trūkumas
Tyrimai rodo, kad žmonių, kurie mažai arba nepakankamai dažnai mąsto, smegenys traukiasi. Taigi, norint palaikyti ir plėsti smegenis, labai būtina mąstyti.
Mąstymas, skaitymas ir rašymas lavina ir stiprina smegenis, kad jos geriau funkcionuotų ir nebūtų pažeistos.
Rašyti komentarą