15 patarimų, kurie padės gyventi ilgiau nei 100 metų: ilgaamžiškumo paslaptis atskleista!

Galiausiai ilgaamžiškumo paslaptis atskleista!

1. Skaitykite laikraščius aukštyn kojom

Ir tai nėra pokštas. Skaitydami aukštyn kojomis, suteikiate smegenims šiek tiek nedidelio streso, kuris padeda atstatyti pažeistas ląsteles. Jūs taip pat galite rašyti jums neįprastą ranką, klausytis muzikos, kuri jums nepatinka.

2. Valgykite raudonus vaisius ir daržoves

Nedaugelis žmonių žino, kad paprikose yra daugiau vitamino C nei apelsinuose. Burokėliai taip pat turi daug nitratų, kurie padeda išplėsti kraujagysles, o pomidorai yra likopeno šaltinis, kuris apsaugo nuo vėžio ir širdies kraujagyslių ligų.

3. Bėgiokite

Bėgimas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką net 30 proc. Vietoj bėgimo galite važiuoti dviračiu.

4. Būkite atsargūs, kai naudojatės viešuoju tualetu.

Po kiekvieno apsilankymo viešajame tualete jūs turėtumėte kruopščiai nuplauti rankas, kad atsikratytumėte bakterijų, kurios gali ne tik sukelti rimtų ligų, bet ir susilpninti imunitetą.

5. Valgykite bananus

Šis vaisius sumažina kraujospūdį. Jame esantis kalis padeda neutralizuoti žalingą druskos perteklių organizme.

6. Pritūpimai

Šis paprasčiausias pratimas padeda stiprinti raumenis, kurie ateityje, ypač senatvėje, padės išvengti kritimų ir traumų.

7. Gerkite bent vieną puodelį arbatos per dieną.

Arbata sumažina streso hormonų kiekį kraujyje ir padidina tikimybę išgyventi širdies priepuolio atveju 28 proc., nes arbatoje esantys antioksidantai sustiprina kraujagysles.

8. Eikite miegoti valanda anksčiau.

Vos viena papildoma valanda miego padeda sumažinti ir normalizuoti kraujo spaudimą. Be to, ilgas miegas padeda žmogui susidoroti su stresu.

9. Valgykite jogurtą

Gėrimai su probiotikais turi teigiamą poveikį virškinimo traktui.

10. Naudokite dantų siūles

Jos padeda atsikratyti bakterijų, kurios sukelia ėduonį ir galiausiai apsaugo jus nuo širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto ir demencijos.

11. Kvėpuokite per šiaudelius

Darykite tai kasdien, kad pagerintumėte plaučių funkciją, sureguliuotumėte širdies ritmą ir sumažintumėte kraujospūdį. Įkvėpkite per nosį ir iškvepkite per šiaudelį.

12. Laikykite savo namus švarius

Žmonės, kurie dažnai valo namus, turi didelį serotonino (laimės hormono) lygį. Savo ruožtu jis turi teigiamą poveikį geram miegui, subalansuotai mitybai ir, atitinkamai, ilgaamžiškumui.

13. Valgykite kumpį vietoj dešros.

Tai gali atrodyti gana keista, tačiau tai yra mažiau kaloringa nei dešra. Jo naudojimas gali užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms, bei nutukimui.

14. Kasdien eikite pasivaikščioti.

Ėjimas turi teigiamą poveikį smegenų funkcijai ir apsaugo nuo demencijos.

15. Į lėkštę dėkite mažesnes maisto porcijas.

Eksperimentai su žiurkėmis parodė, kad graužikai, kuriems buvo skiriama 30 procentų mažiau maisto, gyveno du kartus ilgiau.

Sidebar placeholder