Šią laisvalaikio praleidimo formą renkasi net ir tie, kuriuos kartais sunku iškrapštyti iš namų.Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kadvasarą pirkėjai domisi įvairiausiomis žygiams ar stovyklavimui skirtomis prekėmis.
„Vasarą, o ypatingai lepinant gražiam orui lietuviai daug laiko leidžia gamtoje. Norėdami, kad išsiruošę stovyklauti ar ruošiantis žygiui pirkėjai jaustųsi kuo patogiau, paruošėme įvairiausių tam skirtų prekių asortimentą, kurios sulaukia didelio susidomėjimo: nuo palapinių, miegmaišių, oro gultų iki hamakų, daugkartinio naudojimo indų, ir, žinoma, įvairiausių priemonių nuo uodų, kurios atsiduria ir pirkėjų krepšeliuose“, – teigia V. Budrienė.
Ruošiantis žygiui į gamtą net ir patyrusiems, o ypač pradedantiesiems žygeiviams itin svarbu žinoti, kaip tinkamai jam pasiruošti, kad netektų nusivilti.
Sveikos gyvensenos entuziastė, programėles #walk15 įkūrėjaVlada Musvydaitė-Vilčiauskėsako, kadbūtent tinkamas ar netinkamas pasiruošimas lemia, ar pėsčiųjų žygis paliks teigiamas emocijas.
„Pasirengti pėsčiųjų žygiui visai šeimai išties labai paprasta – svarbiausia pasirūpinti, kad žygio metu galėtumėte jaustis komfortiškai. Pėsčiųjų žygiai suvienija ne tik aktyvaus laisvalaikio mėgėjus, bet ir tuos, kurie rūpinasi turiningu laisvalaikio praleidimu, savo sveikata ir, žinoma, gamta.
Dar vienas svarbus dalykas – tinkamo maršruto pasirinkimas. Distancija gali būti trumpa, bet įdomi“, – sako ji ir dalijasi dar keliais patarimais, kurie padės tinkamai pasiruošti žygiui į gamtą.
Kuprinė.
Į kuprinę dėsime visą žygio amuniciją, todėl svarbu išsirinkti tinkamą. Jei žygio metu prognozuojamas lietus, vertėtų pasirūpinti apsauga nuo drėgmės arba tiesiog rinktis drėgmei atsparią kuprinę. Jeigu prognozuojamas karštasoras, tuomet patartina rinktis kuprinę, nugaroje turinčią tinklelį. Jis sumažins prakaitavimą ir apsaugos nuo vėjo perpūtimo.
Ne mažiau svarbu sumaniai susikrauti daiktus: viršuje sudėkite tuos, kuriuos žygio metu žadate naudotidažniausiai, o apačioje – tuos, kurių prireiks rečiau. Tik nepersistenkite su daiktų kiekiu, imkite tik būtiniausius.
Užkandžiai ir skysčiai.
Tiek suaugusiesiems, tiek vaikams V. Musvydaitė-Vilčiauskė siūlo paimti maistingų užkandžių, kurie neapkrautų virškinimo ir suteiktų energijos. Tam puikiausiai tiks trapučiai, džiovinti vaisiai, riešutai, įvairūs batonėliai, pilno grūdo sumuštiniai. Užkandžiams puikiai tinka ir pjaustytos morkos, agurkai, obuoliai. Ir skanu, ir sveika.
Žinoma, būtina pasirūpinti ir vandeniu, jį geriausia neštis daugkartinėse gertuvėse. Mažiesiems tinka ir natūralios sultys.
Apranga ir avalynė.
Koks oras, tokie ir drabužiai. Svarbu apsirengti patogiai, turėti šiltų drabužių bei apsaugą nuo lietaus, pavyzdžiui, lietpalčių. Žygiui reikėtų rinktis laisvalaikio, jau išbandytą ir pranešiotą avalynę, kad netektų kentėti dėl nuospaudų ar susidurti su kitokiais siurprizais.
Sveikos gyvensenos entuziastė taip pat rekomenduoja avėti batus aukštesniais aulais – jie puikiai apsaugos čiurnas nuo patempimo, ypač, jei renkatės ilgesnę žygio distanciją.
Kitos priemonės.
Kadangi veiksmas vyksta gamtoje, svarbu nepamiršti purškalų nuo vabzdžių. Jei numatomas ilgesnis žygis, svarbu nepamiršti nešiojamo įkroviklio ar tiesiog iš anksto pasikrauti mobilųjį telefoną. Taip pat svarbu pasirūpinti vaistinėle: dezinfekciniu skysčiu, pleistrais, jei reikalinga, medikamentais. Vėlgi, jei prognozuojamas saulėtas oras, pravers galvos apdangalai bei kremas nuo saulės.
V. Musvydaitė-Vilčiauskė taip pat primena, kad tęsiasi prekybos tinklo ir programėlės #walk15 siūloma žingsnių nuolaida vaisiams ir daržovėms. Pasinaudoti ja gali visi norintys – svarbiausia telefone turėti įdiegtą #walk15 programėlę, o su ja nužingsniavusiems 20 tūkstančių žingsnių žmonėms „Iki“ parduotuvėse taikoma 20 proc. nuolaida sodo ir daržo gėrybėms.
Skaičiuojama, kad nuo iniciatyvos pradžios į nuolaidą iškeista daugiau nei 400 mln. žingsnių.
Rašyti komentarą