4 "patogios" moters požymiai ir kaip nustoti ja būti

Vieni žmonės be gailesčio naudojasi aplinkiniais, o kiti leidžia, kad jais būtų pasinaudota. Būtent pastaroji kategorija vadinama "patogiais" žmonėmis. Jie stengiasi įtikti, būti geri tik kitų akyse, nepaisydami savo siekių ir interesų.

Pats pavadinimas rodo tam tikrą požiūrį: patogūs drabužiai, batai ar fotelis - kol jie patogūs, mums jie patinka, bet kai tik jie pabosta, be gailesčio jų atsikratome.

Epitetas "patogus" yra savivertės įžeidimas

Patogus daiktas tenkina mūsų poreikius, o jo būklė mums rūpi tik atsižvelgiant į mūsų pačių naudą - "be šio daikto man būtų blogiau". Tokia tvarka yra visiškai normali žmonių ir objektų tarpusavio santykiuose, tačiau dviejų žmonių santykiuose ji gali sukelti psichologinių traumų.

"Patogios" moters požymiai

Moteris gali būti "patogi" ne tik romantiniuose santykiuose, bet ir tėvams, draugams ir kolegoms. Šie ženklai lieka nepakitę:

Dažniausiai savo interesus aukojame dėl kitų. Kompromisas - natūrali gyvenimo dalis, bet jei moteris visada yra prastesnėje pusėje, net ir dėl mažų dalykų, tai yra problema.

Iš bet kokio konflikto ji išeina kalta - dažniausiai dėl to, kad nori jį nutraukti ankstyvoje stadijoje, prisiimdama visą kaltę sau, užuot bandžiusi apginti savo požiūrį, nes bijo išprovokuoti didelį ginčą.

Kodėl santykiuose neprivalote būti patogia moterimi?

Sutaupykite pinigų sau. Net ir turint ribotą biudžetą kartais apsimoka pasimėgauti mažais maloniais dalykais.

Tačiau "patogi" moteris nuolat atsisako mažų malonumų dėl kitų. Ji neinvestuoja į saviugdą ir savo sveikatą, "nes tai brangu, gal kada nors vėliau", bet noriai dalijasi didelėmis pinigų sumomis dėl kitų.

Kaip dovaną ji pasirenka daiktą, kuris būtų naudingas visai šeimai, bet ne jai asmeniškai.

Visos "patogios" moters emocijos po užraktu, problemos ir rūpesčiai, kuriuos ji patiria viena. Ji mano, kad jei paprašys pagalbos ar tiesiog nuleis garą, kitiems bus nemalonu, o tai nepriimtina, nes visiems aplinkiniams turėtų būti gerai (išskyrus ją).

Archyvų nuotr.

Priežastys, kodėl tapote "patogia moterimi

Tėvystė

Dažnai toks elgesio modelis ateina iš vaikystės. Tėvai (galbūt nesąmoningai) sako savo dukrai, kad meilę reikia užsitarnauti - deja, priešingai nei manoma, ne visi gali besąlygiškai mylėti savo vaikus.

Vaikas tampa priklausomas nuo pagyrimų ir bijo nuvilti tėvus elgdamasis "kitaip": rodydamas emocijas viešumoje, reikšdamas nesutikimą, skųsdamasis dėl sunkumų mokykloje.

"Pažiūrėk į kitus vaikus, kodėl tu toks nesi?" - tai frazė, kurią iš tėvų žodyno reikėtų išdeginti tuščia geležimi.

Kaltės jausmas

Kaltės jausmo primetimas yra asmens kontrolės priemonė. "Kiek pastangų mes į tave įdėjome, o tu nenori mokytis ten, kur, mūsų nuomone, turėtum", - sako tėvai, ir štai jų dukra penkerius metus mokosi profesijos, kuri jos nedomina.

Moteris atsiduria kaltės spąstuose, kurie atima iš jos jėgas ką nors pakeisti, judėti pirmyn.

Lieka tik noras ištaisyti "klaidas" ir visomis įmanomomis priemonėmis užkirsti kelią naujoms.

Tikslų trūkumas

Taip pat gali būti, kad moteris tiesiog neturi tikslų, siekių ar svajonių. Nuo vaikystės ji darė tai, ko norėjo kiti, todėl nesuvokia, ko nori pati.

Lengviau atsiduoti kitiems žmonėms, tačiau dauguma anksčiau ar vėliau jos pasiaukojimą ima laikyti savaime suprantamu dalyku.

Finansinė priklausomybė

Moteris, kuri yra finansiškai priklausoma nuo vyro, jaučia baimę, kad vyras ją paliks ir pasaka baigsis, todėl stengiasi jam įtikti pamiršdama save.

Žemas savęs vertinimas

Visos istorijos kertinis akmuo. Žemą savivertę turinti moteris mano, kad nenusipelno meilės vien dėl to, kad ji yra, su visais charakterio ir išvaizdos bruožais.

Ją kankina nuolatinė baimė patirti nesėkmę, ji nuolat save lygina su kitais ir tyliai savęs nekenčia.

Po nesėkmingų santykių gali smarkiai sumažėti savivertė.

Ką galite padaryti?

Svarbiausia suprasti, kad savo interesų gynimas nereiškia, jog esate blogas žmogus, egoistas ar išdavikas. Jei jūsų mylimas žmogus bando jus įtikinti kitaip - jūsų santykius galima apibūdinti žodžiu "toksiškas" (čia rašėme, kas tai yra ir kaip būti).

Pagalvokite, kada paskutinį kartą be gailesčio padarėte ką nors gero "dėl savęs". Ką nors, kas domina jus, o ne aplinkinius žmones. Skirkite vieną dieną sau ir tik sau.

Išmokite pasakyti "ne" ir nustatyti asmenines ribas. Lengva tai daryti iš lūpų į lūpas, bet jums tai tikrai nepavyks. 

Nustatykite savo tikslus, kurių nenustato kiti.

Sudarykite jų įgyvendinimo planą ir pradėkite tai daryti.

Pripažinkite savo teisę į netobulumą, atleiskite praeities klaidas ir nesėkmes, sutelkdami dėmesį į būsimas pergales.

Būti patogia moterimi yra vienas iš dažniausių santykių spąstų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder