5 000 žingsnių per dieną - tai "sėdimas gyvenimas": fiziologas atskleidė, kiek turėtumėte vaikščioti pėsčiomis

(1)

Amerikos sporto medicinos koledžo fiziologas atskleidė, kiek žingsnių per dieną reikia nueiti.5000 žingsnių per dieną - tai "sėslus gyvenimas": fiziologas atskleidė, kiek turėtumėte vaikščioti.

5000 žingsnių per dieną yra "sėslus gyvenimo būdas". Taip teigė Amerikos sporto medicinos koledžo fiziologas Johnas Fordas, kuris atskleidė, kiek reikia vaikščioti, kad būtų pakankamas aktyvumas.

Jo nuomonę ir daugelio fiziologijos srities ekspertų išvadas citavo "Newsweek". Pasak Fordo, 5000 žingsnių skaičius reiškia, kad per dieną per daug sėdite.

"Paprastai sakau, kad 5 000 žingsnių nepakanka, daugiausia todėl, kad tai tikriausiai reiškia, jog per dieną per daug sėdite. Nors svarbu pripažinti, kad ne visi dalykai yra absoliutūs. 5 000 žingsnių intensyviai mankštinantis gali duoti didelę naudą sveikatai", - pabrėžė jis.

Pasak fiziologo, šiuolaikinis gyvenimas nemažai žmonių verčia būti mažiau aktyviais, nei evoliucijos žmogui numatytas fizinio aktyvumo lygis. Tai lemia daug neigiamų rizikos veiksnių sveikatai:

"Tuos, kurie lemia mirtingumą, labai sustiprina sėdimas gyvenimo būdas ir pernelyg ilgas sėdėjimas dienos metu", - sakė specialistas.

Jo žodžius patvirtina daugybė mokslininkų pareiškimų. Visų pirma, 2022 m. Nacionalinio sveikatos instituto interneto svetainėje paskelbtas tyrimas "Vaikščiojimas ir aktyvumas: pirmas žingsnis siekiant užkirsti kelią insultui ir psichikos ligoms".

Fiziologai teigia, kad bet kokia veikla jau yra naudinga žmogui. Kiekvieno žmogaus sporto "planas" priklauso nuo jo tikslų ir sveikatos įpročių, sako Theis Eisvogelsas, Radboudo universiteto Medicinos centro (Nyderlandai) fizinių pratimų fiziologijos docentas.

"Vien tik prie kasdienės rutinos pridėję plius 1000 žingsnių, tai prilygsta maždaug 10 minučių spartaus ėjimo, galite sumažinti mirtingumo riziką maždaug 15 proc.

Toliau didinant žingsnių skaičių galima dar labiau padidinti naudą sveikatai. Taigi, kiekvienas žingsnis yra svarbus!", - pabrėžė jis.

Kartu tyrimas, kurį atliko jo vadovaujama specialistų komanda, atskleidė štai ką:

jei kalbame apie konkretų žingsnių per dieną skaičių, kalbant apie naudą sveikatai, yra tam tikra riba - jei ją peržengiame, poveikis nėra toks reikšmingas. Tai aktualu nebent kalbant apie kalorijų deginimą, sakė Eisvogelsas.

"Nustatėme, kad didžiausias mirtingumo rizikos sumažėjimas pasireiškia žengus 8 800 žingsnių per dieną, o širdies ir kraujagyslių ligų - 7 100 žingsnių per dieną.

Vadinasi, šie skaičiai gali būti naudojami kaip atskaitos taškas siekiant maksimaliai padidinti fiziškai aktyvaus gyvenimo būdo naudą", - pabrėžė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder