5 požymiai, kad patiriate miego trūkumą: jie gadina jūsų gyvenimo kokybę - ir ne tik!
1 Esate irzlesnis nei įprastai
Šiomis dienomis sunkiau išlaikyti ramybę? Jei taip, gali būti, kad tai susiję su jūsų nakties dienotvarke.
"Dėl nepakankamo miego žmogus gali būti labiau linkęs į susierzinimą ir nuotaikų kaitą, - sako Seitzas.
Kai esame pavargę, mūsų organizme gaminasi didesnis kortizolio kiekis - tai hormonas, "susijęs su stresu, nerimu ir depresija", teigia medicinos ekspertas.
"Be to, miego trūkumas gali sumažinti mūsų gebėjimą reguliuoti emocijas stresinėse ar sudėtingose situacijose", - priduria Seitzas.
"Todėl, jei kas nors atrodo neįprastai dirglus, tai gali būti ženklas, kad jis nepakankamai miega."
2 Nuolat sergate
Miego trūkumas tiesiogiai susijęs su ligomis. Iš tiesų, pasak miego ekspertės ir neurologės daktarės Chelsie Rohrscheib, laikui bėgant praradę miegą galime tapti labiau linkę sirgti.
"Gilus miegas yra būtinas daugelio mūsų biologinių sistemų, įskaitant imuninę sistemą, atkūrimui ir palaikymui.
Pavyzdžiui, mūsų imuninė sistema miego metu sukuria naujus antikūnus ir baltuosius kraujo kūnelius, kurie yra atsakingi už kovą su infekcijomis", - aiškina ji.
"Kai susergame, mūsų imuninė sistema miegodama suaktyvina savo veiklą, suaktyvindama ląsteles, kurios ieško ir naikina infekcijų sukėlėjus."
Kaip toliau aiškina Rohrscheib, būtent dėl šios priežasties sergant esame linkę jaustis mieguistesni.
"Jei dažnai sergate infekcijomis, pavyzdžiui, peršalimo ligomis, tonzilitu ar rinitu, galbūt norėsite išsiaiškinti, ar dėl to kalta prasta miego kokybė", - pataria ji.
3 Pasikeitė jūsų apetitas
Pasak Seitz, jūsų valgymo įpročiai taip pat gali svyruoti, kai kiekvieną naktį neišmiegate po septynias-devynias valandas, teigia Seitz.
"Miego trūkumas gali paveikti mūsų organizmo hormonus, atsakingus už apetito reguliavimą, - aiškina jis.
Dėl to galite pastebėti, kad jūsų alkio jausmas arba padidėjo, arba sumažėjo - ir greičiausiai pajusite naują potraukį nesveikiems maisto produktams, pavyzdžiui, saldumynams ir perdirbtiems angliavandeniams.
"Jei kas nors nuolat persivalgo arba nepakankamai valgo be jokių kitų akivaizdžių priežasčių, tai gali būti miego trūkumo požymis", - sako Seitzas.
4 Rytais skauda galvą
Pabusti su skaudančia galva kartais gali būti neišvengiama, tačiau tai neturėtų būti nuolatinė jūsų kasdienybės dalis.
Pasak Nancy Mitchell, rytinį galvos skausmą galite patirti dažniau, jei naktį nepakankamai ilsėjotės.
"Kai jums trūksta miego, jūs taip pat atimate galimybę savo nervų sistemai susireguliuoti", - aiškina N. Mitchell.
"Dėl to galite pastebėti, kad sumažėja jūsų tolerancija skausmui ir dažniau skauda galvą."
5 Jūsų oda neatrodo geriausiai
Jei nepakankamai miegate, galite pastebėti ir fizinių odos pokyčių.
Pasak medicinos daktaro Kemunto Mokaya, sertifikuoto dermatologo, dirbančio "Complete Dermatology" klinikoje Hiustone, tai gali būti tamsūs ratilai po akimis, paburkusios ar patinusios akys, blyškumas, smulkios linijos ir raukšlės, spuogų išskyros ir sausumas.
"Dėl miego trūkumo po plona oda aplink akis esančios kraujagyslės gali išsiplėsti dėl prastos kraujotakos ir skysčių susilaikymo akių srityje, todėl atsiranda tamsūs ratilai", - aiškina Mokaya ir priduria, kad dėl skysčių susilaikymo akys taip pat gali būti paburkusios ar patinusios.
Dėl miego trūkumo taip pat gali sumažėti odos kraujotaka, todėl ji gali atrodyti blyškesnė, be to, gali sutrikti odos gebėjimas išlaikyti drėgmę, todėl oda gali pleiskanoti ir lengvai sudirgti.
"Taip pat gali sutrikti hormonų pusiausvyra, todėl padidėja riebalų gamyba ir uždegimas, o tai gali prisidėti prie spuogų ir iššutimų", - priduria ji.
"Lėtinis miego trūkumas gali pagreitinti senėjimo procesą ir paskatinti smulkių linijų ir raukšlių formavimąsi."
Kai kalbama apie vartojamus vaistus ar kitus jums rūpimus sveikatos klausimus, visada tiesiogiai kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.
Rašyti komentarą