6 patarimai, kaip karštomis naktimis miegoti vėsiau, teigia ekspertai

Lengviau ilsėkitės nesijaudindami, kad pabusite apsipylę prakaitu.

1 Nevalgykite daug prieš pat miegą

Galbūt esate žmogus, kuris mėgsta retkarčiais pavakarieniauti vėlai vakare, tačiau tai gali būti nelaimės receptas.

Miego ekspertas sako, kad žmonės turėtų "stengtis nevalgyti didelių patiekalų prieš pat miegą", jei nori naktį jaustis vėsiau. Kodėl?

"Dėl virškinimo gali pakilti kūno temperatūra, kai bandote miegoti, - aiškina jis.

2 Tačiau įsitikinkite, kad esate gerai hidratuoti

Valgyti yra viena, o gerti vandenį - kita. Pasak sveikatos ekspertės, medicinos mokslų daktarės Džabės Braun, geras hidratavimas gali "reikšmingai paveikti" tai, kaip vėsiai jaučiatės bandydami miegoti karštomis naktimis.

"Mūsų kūną sudaro apie 60 proc. vandens, kurį naudojame įvairiems fiziologiniams procesams, įskaitant ir kūno temperatūros palaikymą, - dalijasi J. Brown.

"Gerdami daug vandens per dieną, užtikriname, kad mūsų organizmas turėtų reikiamų išteklių, kad mūsų vidinės vėsinimo sistemos veiktų efektyviai."

Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte išgerti "kibirą" vandens, kai ruošiatės eiti miegoti. Brownas pažymi, kad tai gali paskatinti per naktį kelis kartus apsilankyti tualete.

"Vietoj to sutelkite dėmesį į gerą drėkinimą visą dieną, o prieš miegą išgerkite vos kelis gurkšnius vandens", - rekomenduoja jis.

3 Miegokite su kojinėmis

Dauguma mūsų stengiasi dėvėti kuo mažiau drabužių, kai mums šilta.

Tačiau, nors miegojimas su kojinėmis gali atrodyti neproduktyvus, Jill Zwarensteyn, miego mokslo trenerė sako, kad mokslas tai patvirtina.

Pasak J. Zwarensteyn, jūsų kūnas ruošiasi miegui keisdamas savo kūno temperatūrą nuo "budrumo lygio", kuris reiškia žemą odos temperatūrą ir aukštą šerdies temperatūrą, iki "miego lygio", kuris reiškia aukštą odos temperatūrą ir žemą šerdies temperatūrą.

"Kūnui keičiant šiuos lygius, vyksta kraujagyslių išsiplėtimas. Vazodilatacija plečia kraujagysles ir didina kraujotaką, todėl mažėja kūno temperatūra", - aiškina ji.

"Taigi, jei dėl prastos kraujotakos jūsų kūnas negali pasiekti aukštos odos temperatūros ir žemos šerdies temperatūros, tai gali turėti įtakos jūsų miego pradžiai.

Todėl kojinių dėvėjimas gali padėti reguliuoti šį procesą ir pagerinti jūsų gebėjimą užmigti."

4 Pakelkite kojas miegodami

Pasak patyrusio sveikatos eksperto, naktį šiek tiek pakėlus apatinę kojų pusę, taip pat gali padėti jūsų kūnui jaustis vėsiau.

Hu rekomenduoja po kojomis pakišti pagalvę, kad miegant jos būtų šiek tiek pakeltos.

"Tai gali pagerinti kraujotaką ir sumažinti šilumos kaupimąsi galūnėse", - sako jis.

5 Prieš miegą išsimaudykite šiltoje vonioje

Kaip ir miegant su kojinėmis, atrodo, kad trumpas pasinėrimas į karštą vandenį tik dar labiau sušildys.

Tačiau Zwarensteyn sako, kad ji taip pat pataria žmonėms prieš pat miegą išsimaudyti šiltoje vonioje ar po dušu, kad naktinis poilsis būtų ramus ir gaivus.

"Tyrimai rodo, kad karšta vonia ar dušas prieš miegą padeda sumažinti kūno temperatūrą, todėl jaučiatės vėsūs ir greičiau užmiegate", - sako ji.

6 Apribokite alkoholio vartojimą

Daugelis žmonių prieš miegą renkasi nakties gėrimą, nes tiki, kad tai padės jiems greičiau užmigti.

Tačiau Nialas Šervelas, sveikatos ekspertas ir "Produktyvumo spartinimo" rašytojas, sako, kad taurė vyno ar viskio "sutrikdo natūralų organizmo termoreguliacijos procesą", o tai savo ruožtu gali apsunkinti miegą.

"Dėl alkoholio išsiplečia šalia odos esančios kraujagyslės, šis procesas vadinamas kraujagyslių išsiplėtimu, todėl iš pradžių jaučiatės šilti.

Tačiau alkoholiui metabolizuojantis šis procesas pasikeičia ir dėl to gali sumažėti kūno temperatūra, todėl naktį prakaituojate ir sutrinka miegas", - sako Sherwell.

"Norint išlaikyti vėsą ir pastovią kūno temperatūrą visą naktį, geriausia riboti alkoholio vartojimą prieš miegą."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder