1 Jūsų kaulai pradeda skilinėti
"Sulaukus 50 metų kaulų irimas viršija kaulų formavimąsi ir kaulai retėja. Dėl šių pokyčių daugeliui moterų gresia osteopenija (ploni kaulai) ir osteoporozė (porėti kaulai)", - sako Comite.
Ji įspėja, kad 50-ies metų amžiaus moterys yra jautrios riešo (vadinamiesiems Colleso lūžiams), stuburo ir klubo sąnario lūžiams - kurie su amžiumi ištinka 25 proc. moterų.
Kas padeda išlaikyti mūsų kaulus stiprius? "Stengiuosi, kad mano pacientai užsiimtų mankšta, - sako medicinos mokslų daktarė Meredith Warner, sertifikuota ortopedijos chirurgė ir "Well Theory" įkūrėja.
"Mano klinika ir fizioterapeutai sukūrė greitus ir veiksmingus metodus, kaip pagerinti vyresnio amžiaus moterų jėgą, o tai yra svarbiausia priemonė tiek kaulų, tiek smegenų sveikatai."
2 Turėtumėte kilnoti svarmenis
Galbūt manote, kad svorių kilnojimas yra jaunų žmonių žaidimas, tačiau iš tiesų, kadangi mūsų kaulai skyla, vyresnėms nei 50 metų moterims gyvybiškai svarbu pumpuoti geležį.
"Į penktąją dešimtį įžengusioms moterims gali pakisti kaulų tankis, daugiausia dėl menopauzės, todėl gali būti naudinga teikti pirmenybę pasipriešinimo treniruotėms, kad padėtų išlaikyti kaulų tvirtumą", - sako medicinos mokslų daktaras Ericas Tamas, "Mighty Health" gydytojas.
(Pasipriešinimo treniruotės - tai kitas terminas, reiškiantis jėgos treniruotes arba treniruotes su svoriais).
Comite sutinka ir priduria, kad svorių kilnojimas taip pat gali padėti išvengti diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip širdies priepuolis ir insultas, bei Alzheimerio ligos. Ji taip pat sako, kad tai padeda išlaikyti raumenų masę ir palaiko gerą medžiagų apykaitą.
3 Reikia nepamiršti pasirūpinti mūsų širdies sveikata
Medicinos mokslų daktaras Bradley Serweris, "CardioSolution" vyriausiasis gydytojas, "Best Life" sako, kad širdies sveikata turėtų būti svarbiausia 50 metų ir vyresnėms moterims.
"Širdies ligos yra pagrindinė moterų mirties priežastis Jungtinėse Valstijose, - sako jis.
Tačiau kadangi širdies priepuolius patiriančios moterys ne visada jaučia klasikinius simptomus, tokius kaip krūtinės skausmas ir dusulys, jos gali nesuvokti, kas vyksta.
"Deja, moterys dažniau susiduria su netipiniu pasireiškimu, kai vietoj diskomforto krūtinėje gali skaudėti kaklą ar ranką. Dėl to diagnozė gali būti nustatyta pavėluotai", - aiškina jis.
"Labai raginu vyresnes nei 50 metų moteris susėsti su savo gydytojais ir aptarti individualią širdies riziką. Rekomenduoju širdžiai sveiką mitybą ir 150 minučių aerobikos pratimų per savaitę, taip pat daug dėmesio skiriu streso mažinimui."
4 Tuščio lizdo sindromas yra tikras reiškinys
Daugelis penkiasdešimtmečių moterų pereina nuo kasdienės vaikų ir paauglių priežiūros prie kito tėvystės etapo: Tai - suaugusių vaikų, kurie gyvena atskirai nuo jų, auginimas.
"Vienas iš dalykų, apie kurį gydytojai tikrai turėtų daugiau kalbėti su penkiasdešimtmetėmis moterimis, yra tuščio lizdo sindromo sąvoka, nes daugelis tėvų kenčia nuo sielvarto, depresijos ir nerimo, kai jų vaikai išsikrausto iš namų", - sako A. Tam.
Jis pažymi, kad svarbu užmegzti ryšius su draugais ir užsiimti savimi, kai mūsų lizdai ištuštėja.
"Kaip gydytojas, vienas svarbiausių dalykų, kuriuos rekomenduoju savo pacientams, įžengusiems į penkiasdešimtmetį, - keisti savo psichikos sveikatos prioritetus ir vėl investuoti į savo socialinius tinklus ir pomėgius, nes tyrimai rodo neigiamą socialinės izoliacijos ir vienatvės poveikį."
5 Jūsų hormonai gali tapti nenuspėjami
Ne tik brendimo laikotarpiu mūsų hormonai ima siautėti - taip atsitinka ir baigiantis reprodukciniam amžiui.
"Reprodukcijos piko metais mūsų hormonai paprastai kyla ir krenta dažniausiai nuspėjamu ir toleruotinu mėnesiniu ciklu, - aiškina Comite.
"Perimenopauzės ir menopauzės laikotarpiu šis reguliarus hormonų tvarkaraštis nevyksta."
Dėl to dažnai sutrinka miego režimas, atsiranda nuotaikos, nerimas ir depresija, sako ji. O jei jau ir taip esate linkusi į depresiją, šie hormonų pokyčiai gali jus paveikti dar stipriau.
"Verta paminėti, kad moterys, kurios linkusios į depresiją bet kokių didelių gyvenimo pokyčių metu, perimenopauzės ir menopauzės metu paprastai yra labiau linkusios į depresiją", - pataria Comite.
6 Jūs galite šlapintis, kai juokiatės
Jei esate gimdžiusi, galbūt jau žinote, kas gali nutikti čiaudint, juokiantis ar šokinėjant ant batuto, tačiau sulaukus 50 metų tai gali tapti įprastu reiškiniu, sako Comite.
"Visi esame šiek tiek šlapimo ištryškę juokdamiesi, kosėdami, čiaudėdami, tačiau po 50 metų šis nedidelis atsitikimas gali pasitaikyti dažniau, nes dėl gimdymo, histerektomijos ir menopauzės dubens dugno raumenys gali susilpnėti ir dubens organai gali pasislinkti šiek tiek ne savo vietoje", - aiškina ji.
Tačiau Kėgelio pratimai gali padėti. Comite rekomenduoja įtempti raumenis, kuriuos naudojate norėdami sustabdyti šlapinimąsi, suspausti ir palaikyti 10-15 sekundžių, tada atpalaiduoti.
"Darykite juos 5-10 kartų per dieną. Juos galite atlikti net stovėdami eilėje prie parduotuvės. Niekas nebus išmintingesnis!"
7 Mūsų oda plonėja
Kai per pusę amžiaus pergyvename gyvenimo nusivylimus, įžeidimus ir pažeminimus, esame linkę užsiauginti gana tvirtą kiautą. Tačiau ši stora oda yra tik metafora. Mūsų tikrasis epidermis elgiasi priešingai: jis plonėja.
"Apie 50-uosius metus giluminiuose odos sluoksniuose vykstantys kolageno skaidulų pokyčiai lemia, kad oda tampa plonesnė ir mažiau elastinga", - sako Comite, pažymėdama, kad dėl to atsiranda smulkios linijos ir raukšlės, kurių daugelis iš mūsų baiminasi.
"Mūsų oda taip pat gamina mažiau drėkinamųjų natūralių aliejų, todėl oda tampa sausesnė ir dar labiau išsausėja.
Rašyti komentarą