Gera miego tablečių alternatyva gali būti stiklinė šilto pieno. Ši laiko patikrinta priemonė sukelia žmogui mieguistumą.
Tačiau iš tiesų vienareikšmiško atsakymo į klausimą, ar šiltas pienas padeda užmigti, nėra. Mokslininkų nuomonės dėl to, ar šiltas pienas sukelia mieguistumą, išsiskiria, rašo "The Dailymeal".
Naujausi tyrimai rodo, kad piene yra aminorūgšties triptofano, kuris sukelia mieguistumą. Tačiau nėra galutinio patvirtinimo, kad šiltas pienas prieš miegą iš tikrųjų padeda.
Be to, šios aminorūgšties piene yra net ir šaltame, todėl kyla klausimas, kodėl šiltas pienas, o ne tik pienas. Galbūt dėl psichologijos šiltas pienas yra galinga miego pagalba.
Be to, Amerikos chemikų draugijos duomenimis, piene taip pat yra tam tikrų peptidų (sudarytų iš aminorūgščių), kurie gali būti natūralūs stresą malšinantys vaistai.
Šie peptidai ateityje gali būti naudojami kaip pagalbinės miego priemonės. Tačiau nėra įrodymų, kad šie piene esantys peptidai taptų veiksmingesni, jei pienas būtų šildomas.
Taigi, jei mieguistumą sukelia ne piene esanti cheminė medžiaga, o šilta ar šalta jo būsena, tai gali būti psichosomatinė priežastis.
Šiltas pienas gali sukelti malonius vaikystės prisiminimus, priversti jaustis jaukiai ir patogiai, todėl tai yra populiarus užmigimo būdas.
Šilto pieno psichologija gali paaiškinti, kodėl jis yra veiksminga miego priemonė. Šiltas pienas gali veikti kaip placebas, todėl žmonės jaučiasi mieguisti.
Pasak "National Geographic", žinoma, kad placebas veikia organizmą, nes veiksmingai apgauna smegenis, kad jos patikėtų, jog kažkas veikia taip, kaip mes tikimės. Tai taip pat gali paaiškinti šilto pieno fenomeną ir tai, kodėl žmonės juo pasitiki.
Reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima tinkamai nustatyti, ar šiltas pienas vienaip ar kitaip sukelia miegą, ar ne. Tačiau kai ateis laikas eiti miegoti, stiklinė šilto pieno tikrai nepakenks.
Rašyti komentarą