Archyvinį „SEL“ kadrą paviešinęs Aleksandras Pogrebnojus – apie darbą su Dragūnu: daugiau jie mūsų klausė, nei mes jų

(2)

Garsiam dizaineriui Aleksandrui Pogrebnojui per savo karjerą teko sukurti drabužius ar stilių ne vienai ryškiai garsenybei. Tarp jų – ir legendinė grupė „SEL“. Neseniai Aleksandras paviešino archyvinį kadrą, kuriame įsiamžinęs ir Egidijus Dragūnas – čia jis su bendražygiais dėvi jo ir Vidos Simanavičiūtės kurtus kostiumus.

„Vokalinis-instrumentinis ansamblis „SEL“, 1998 metai, romantinis periodas. Kostiumčikai ir stilius – Aleksandro Pogrebnojaus ir Vidos Simanavičiūtės“, – pažymėjo kūrėjas.

Delfi Aleksandras patikino, kad skandalinga vadinta ir iki šiol vadinama grupė tokius pačius kostiumus galėtų apsirengti ir šiandien.

„Tai, ką matote nuotraukoje – fotosesija tuometiniam naujam albumui. Buvo nufilmuotas ir vaizdo klipas, rengėm merginą, kuri yra tame klipe. Mumis visi pasitikėjo ir niekas per daug neklausinėjo, nereguliavo.

Mes su Vida stengėmės padaryti taip, kad jie atrodytų gražiai. Dabar, kai žiūriu į tą nuotrauką, galvoju, kad jie ir dabar galėtų taip apsirengti – negalėtum pasakyti, kad čia kažkokia senovė ar kažkas panašaus, – šypsojosi dizaineris. – Šioje nuotraukoje – nieko keisto, ji linksma, nes grupės „SEL“ nariai čia – visiškai jauni.

Nėra jokios nostalgijos įvaizdžiui, visi gyvena šia diena. Jei užsižaidi su nostalgija, paskui nebepadarai nieko naujo.“

Pasak drabužių dizainerio, išskirtinio ryšio su E. Dragūnu jis neturėjo, tačiau tuomet pažinojo ne tik jį, bet ir daugelį kitų muzikantų.

„Bendravome ne tik su Egiu – beveik su visais muzikantais. Ir su „Foje“, ir su „SEL“, ir su daugeliu kitų. Kadangi tuo metu mada, manau, buvo labiau populiari nei muzika, daugiau jie mūsų klausė, nei mes jų klausinėjom.

Tuomet vyko pačios pirmosios „Mados infekcijos“, tai dizaineriai buvo didesnės žvaigždės nei muzikantai. Kalbu nebūtinai apie mus – apskritai apie laikotarpį“, – kalbėjo A. Pogrebnojus.

Nors ne vienas tikina, kad Egidijus Dragūnas – nepalenkiamą charakterį turintis žmogus, garsus dizaineris tikino to nepastebėjęs.

„Kiek man teko su juo susidurti, viskas buvo labai aišku ir labai gerai, nesukėlė jokių nepatogumų, – sakė pašnekovas. – Tais laikais muzikantų ir dizainerių ratas buvo dar mažesnis, visi vienas kitą pažinojome, susitikdavome renginiuose. Jie matydavo, ką mes darom, mes – ką daro jie. Sukomės toje pačioje virtuvėje.“

Paklaustas apie neseniai viešumoje plačiai aptartus skandalingus E. Dragūno pasisakymus, A. Pogrebnojus atviravo – svarbiau žiūrėti į teigiamas žmogaus savybes, nes po daugelio metų bus prisimenami visai kiti dalykai.

„Žmogus yra toks, koks yra. Jis nuo savęs niekada nepabėgs. Vieniems tai nepatinka, kitiems – viskas su juo gerai. Aš į žmones žiūriu paprastai – Egidijus nieko siaubingo nėra padaręs. Visi mes turime kažkokių neigiamų savybių, bet reikia labiau žiūrėti į teigiamas savybes.

O neigiami dalykai, jei jie maišo ne per daug – nieko baisaus. Į bet kokį menininką reikėtų žvelgti pirmiausia kaip į kūrėją.

Asmeninis gyvenimas ir kiti dalykai – antraeiliai, po kokių 30 metų išvis niekas nieko neprisimins. Prisimins tik tai, kokią muziką jis grojo, ką ant scenos rodė“, – kalbėjo dizaineris.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder