Dienomis temperatūra čia dar lepina šiluma, todėl net žiemą Egipte galima mėgautis tiek keliautojų pamėgtais vandens malonumais, tiek leistis į pažintines keliones.
Sigita Vaitelė, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto vadovė, sako, kad Egiptas – viena iš lietuvių pamėgtų krypčių, poilsiautojai aktyviai čia plūsta ištisus metus.
„Egipto kryptis tarp šalies keliautojų populiari ir vėlyvą rudenį, ir žiemą, ir ankstyvą pavasarį, kai vyrauja maloni šiluma.
Net žiemos mėnesiais Egipte drąsiai galima degintis ir maudytis jūroje, užsiimti vandens sportu, todėl ši šalis puikiai tinka įvairiausio tipo poilsiautojams“, – sako S. Vaitelė.
Pasak jos, tikrasis šalies pažinimas vyksta ne mėgaujantis turistų vertinamais viešbučiais, o tyrėjant šalį: lankant miestus, istorinius objektus, grožintis gamta, bendraujant su vietiniais gyventojais bei ragaujant tradicinius patiekalus.
S. Vaitelė dalijasi savo patarimais, ką reikėtų nuveikti viešint Egipte.
Pasigrožėkite Gizos piramidėmis
Kelionių gidai mėgsta sakyti, kad nebuvai Egipte, jeigu neaplankei Gizos piramidžių. Šios piramidės buvo pastatytos maždaug prieš 5 tūkst. metų ir tai yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių senųjų pasaulio stebuklų.
Atvykus šalia piramidžių galite ne tik pasivaikščioti faraonų takais ir iš arti stebėti šių statinių grožį – už papildomą mokestį galite patekti ir į Didžiosios, Khafre ir Menkaure piramidžių vidų. Žinoma, nepamirškite pasigrožėti įspūdingąja Sfinkso skulptūra bei aplankyti Valley šventyklą, kurioje buvo mumifikuotas garsusis Egipto karalius Khafre.
Beje, Gizos piramidės įkurtos visiškai šalia šalies sostinės Kairo, todėl turint laiko – vertėtų patyrinėti ir šios, legendomis apipintos, sostinės gatves.
Nepamirškite Luksoro
Luksoras yra vienas iš seniausių Egipto miestų, kurio istorija siekia net 4 tūkstančius metų.
Šis miestas žinomas, kaip didžiausias pasaulyje muziejus po atviru dangumi. Jame yra daugybė istorinių paminklų, statulų, kapaviečių bei įspūdingų šventyklų simbolizuojančias faraonų dinastijų laikus.
Luksoro šventykla yra viena iš žymiausių Senovės Egipto šventyklų. Ji dedikuota Amonui, vienam iš garsiausių Egipto dievų, kuris buvo laikomas dangaus ir žemės dievu. Besilankantieji šiame mieste nepraleisti turėtų ir Karnako šventyklos, Karalių slėnio.
Kruizas po Nilą – nepaliks abejingų
Kruizo po Nilą metu galima pažinti visai kitokį, neturistinį Egiptą. Plaukiant kruiziniu laivu dažniausiai aplankoma pietinė jo pusė – nuo Denderos iki Abu Simbelio. Be to, Nilo krante esančiame Asuano mieste galima susipažinti su nubių genties kultūra ar aplankyti spalvingą egiptietišką turgų.
„Tokio tipo kelionę verta rinktis tiems, kurie nori neskubėdami pasimėgauti lėtu ir sąmoningu keliavimu. Daugiau laiko praleidžiama lankant faraoniškojo laikotarpio palikimą ir susipažįstant su šiuolaikiniu Egipto gyvenimu“, – pristato S. Vaitelė.
Ji taip pat atskleidžia, kad leistis į kelionę kruiziniu laivu po Nilą galima ir norint išskirtinai sutikti Naujuosius metus. Kruizo metu ne tik prisiliesite prie istorijos paslapčių, bet ir atsipalaiduosite stebuklingame Luksore su gyva muzika, fejerverkais ir šventine vakariene.
Panardykite Raudonojoje jūroje
Viešint Egipte visi nuotykių mėgėjai privalo išbandyti paviršinio ar giluminio nardymo pramogas. Juk sakoma, kad būtent Raudonojoje jūroje galima pamatyti vienus gražiausių rifų pasaulyje. Egipto povandeninio pasaulio grožybės geriausiai atskleidžiamos Hurgados, Šarm aš Šeicho, Marsa Alamo, Dahabas kurortuose.
Dėl visus metus šiltos Raudonosios jūros bei tinkamo vėjo, Egiptas taip pat sutraukia daugybę buriuotojų, jėgos aitvarų ir kitų ekstremalių vandens pramogų entuziastų. Hurgados, Marsa Alamo, El Gunos, Sal Hašišo kurortai jiems – tikras rojus.
Paragaukite autentiškos vietinės virtuvės
Egipto virtuvė – itin spalvinga, joje gausu daržovių, egiptiečiai taip pat mėgsta ėrienos, vištienos, žuvies patiekalus. Viešint Egipte verta paragauti kushari – patiekalo pagaminto iš makaronų, ryžių, juodųjų lęšių, keptų svogūnų ir pomidorų padažo.
Dar vienas tradicinis egiptietiškas patiekalas – falafeliai ta'amiyya. Tiesa, jie pagaminti ne iš avinžirnių, kaip įprasta, o fava pupelių, kurių gausu Egipto virtuvėje.
Žinoma, lankantis šioje šalyje verta paskanauti ir vietinių desertų: Mahallabiye – tai pieno kremo desertas, pagardintas kedro riešutais ir migdolais, o ruz bi laban – ryžių pudingas.
Iš arčiau pažinkite vietos kultūrą ir religiją
Dauguma Egipto žmonių išpažįsta islamo religiją bei nuoširdžiai laikosi jos tradicijų. Tad pirmą kartą atvykusiems į musulmonišką kraštą, gali nejaukiai skambėti azanas – iš minaretų sklindantis kvietimas musulmonus melstis, ar nuostabą kelti jų tradicija apsiprausti prieš einant į mečetę.
Tad prieš vykstant į šį kraštą, verta susipažinti su čia galiojančiomis religinėmis tradicijomis. Būtina atminti, jog einant į mečetę reikės nusiauti batus, dėvėti pečius ir kojas dengiančius drabužius, moterims – ir galvos apdangalus. O valgant, svarbu maistą imti dešine ranka – kairė, pagal musulmonišką tradiciją, yra laikoma nešvaria.
Taip pat dera vengti dieną viešai valgyti ir gerti Ramadano metu. Religinės tradicijos itin svarbios vietiniams gyventojams, tad laikydamiesi jų, parodysime deramą pagarbą.
Egiptiečiai – labai draugiška tauta, jie dėmesingi, paslaugūs, svetingi, atviri, smalsūs, tad ir savo emocijas bei jausmus reiškia itin atvirai. Savo rodomu dėmesiu vietiniai gyventojai tikrai nenori įžeisti atvykusiųjų ar priversti juos pasijusti nejaukiai.
Jeigu patys gerbsime vietinius gyventojus ir jų tradicijas, bendrausime santūriai, mandagiai – jie visuomet atsakys tuo pačiu.
„Nereikėtų vengti ir kontakto su prekybininkais. Tiesiog būtina apsilankyti vietiniame turguje, derėtis su prekeiviais – būtent taip galima patirti dalį autentiškos vietinės kultūros. Beje, vietiniai didelį dėmesį skiria vaikams, juos kalbina, vaišina, tad apsilankymas turguje – maloni pramoga bus ir mažiesiems keliautojams“, – pasakoja „Tez Tour“ atstovė.
Rašyti komentarą